Проміжний звіт про реалізацію проекту «Онлайн мапа культурного маршруту народних ремесел Гуцульщини»

Ми вже писали про те, що у листопаді минулого року розпочалась реалізація ще одного цікавого для Косівщини проекту, у якому Косівська районна рада виступила партнером громадської організації «PERFECT ART GROUP». Новий проект отримав назву «Онлайн мапа культурного маршруту народних ремесел Гуцульщини» та втілюється у рамках програми «Cultural Bridges», що здійснюється Британською радою в Україні у партнерстві з EUNIC – мережею національних інститутів культури Європейського Союзу, за фінансової підтримки ЄС у межах впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

2 листопада 2018 року у межах реалізації вищезазначеного проекту, було підписано меморандум про співпрацю між Косівською районною радою та громадською організацією «Perfect Art Group», предметом якого є координація зусиль та спільна діяльність, спрямована на  розвиток культурно-туристичної інфраструктури регіону, збереження, примноження та популяризацію культурної спадщини Гуцульщини, а також відродження традиційних народних ремесел.

Результатом реалізації проекту стане створення об’єкту немайнового права, програмного продукту – презентаційної моделі «Онлайн мапи культурного маршруту народних ремесел Гуцульщини». Це буде особливий ресурс, покликаний надавати туристам різноманітні послуги, що формуватимуться на основі наявної людської, матеріальної, історичної бази народних ремесел. Автори проекту зазначають, що повинен вийти продукт який зможе об’єднати у собі ідеї таких популярних сайтів як booking.com, tripadisor.com та expedia.com.

Пропонуємо ознайомитись із поточним станом справ щодо реалізації проекту:

  • під час зустрічі у Косові на початку листопада 2018 року було обговорено концепцію проекту, практичне втілення задуманого та стратегію подальшого розвитку онлайн-мапи майстрів.
  • протягом листопада-грудня 2018 року представниками ГО «Perfect Art Group» було проведено експедицію на території Косівського району з метою відзняти фото-, відеоматеріали, а також записати інформацію про традиційні народні ремесла, що збереглись на Гуцульщині та повинні лягти в основу створення презентаційної моделі єдиного реєстру майстерень та мистецьких осередків. Команда проекту відвідала близько 20 локацій (майстри, майстерні, музеї, мистецькі осередки, тощо), поспілкувалася із стейкхолдерами проекту щодо можливості формування якісних туристичних продуктів для різних цільових аудиторій на основі традиційних народних ремесел.
  • проведені зйомки у мальовничих куточках Косівщини для створення окремого промоційного відеоролика.
  • розроблено логотип онлайн платформи, створено її структуру, розроблено дизайн, зверстано основні сторінки, придбано доменне ім’я та оплачено хостинг для розміщення ресурсу у тестовому режимі терміном на 1 рік.

На сьогоднішній день триває робота із завершення систематизації зібраної у ході експедиції інформації, уніфікації туристичних послуг, що можуть бути надані майстрами та іншими мистецькими осередками, підготовки текстів для онлайн платформи, створення сторінок проекту у соціальних мережах та їх промоційна кампанія.

Презентація виготовленої моделі «онлайн мапи майстрів» відбудеться у м. Косові у березні 2019 року.

Крім того, командою проекту підготовлено електронну анкету-опитувальник для майстрів народної творчості та представників туристичної сфери, які зацікавлені у співпраці з онлайн платформою у майбутньому. Пропонуємо заповнити її усім охочих за посиланням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *