Проект рішення про підтримку звернення Верховинської районної ради від 22.12.2018 року щодо недопущення збільшення вартості електроенергії в нічний час

Проект

УКРАЇНА
КОСІВСЬКА РАЙОННА РАДА
сьоме скликання
вісімнадцята сесія

РІШЕННЯ

Від 21 лютого 2019 року №____-18/2019
м. Косів

Про підтримку звернення Верховинської районної ради від 22.12.2018 року щодо недопущення збільшення вартості електроенергії в нічний час

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», розглянувши звернення Верховинської районної ради від 22.12.2018 року щодо недопущення збільшення вартості електроенергії в нічний час, скасування постанови Національної комісії регулювання електроенергетики № 1241 від 20.12.2001 року «Про тарифи, диференційовані за періодами часу», враховуючи висновки та рекомендації постійної комісії з питань будівництва, енергетики, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства, районна рада

вирішила:

1. Підтримати звернення Верховинської районної ради від 22.12.2018 року до Президента України Порошенка П.О., Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б., голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Кривенка О.О., народних депутатів України Березюка О.Р.,Соболева С.В., Княжицького М.Л., Солов’я Ю.І., щодо недопущення збільшення вартості електроенергії в нічний час, скасування постанови Національної комісії регулювання електроенергетики № 1241 від 20.12.2001 року «Про тарифи, диференційовані за періодами часу» (додається).

2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника голови районної ради Володимира Петричука та постійну комісію районної ради з питань будівництва, енергетики, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства (В. Зеленевич ).

Голова районної ради Павло Ванджурак

ПОГОДЖЕНО:
Грималюк Л.Д.
Барчук Р.Я.

Текст звернення Верховинської районної ради
Президенту України
Порошенку П.О.
Прем’єр-міністру України
Гройсману В.Б.
Голові Національної комісії, що здійснює
державне регулювання у сфері
енергетики та комунальних послуг
Кривенко О.О.
Народному депутату України
Березюку О.Р.
Народному депутату України
Соболеву С.В.
Народному депутату України
Княжицькому М.Л.
Народному депутату України
Солов’ю Ю.І.

ЗВЕРНЕННЯ

Ми, депутати Верховинської районної ради, глибоко стурбовані скасуванням постанови Національної комісії регулювання електроенергетики № 1241 від 20.12.200I року «Про тарифи, диференційовані за періодами часу».

Протягом останніх років органами виконавчої влади та місцевого самоврядування нашого регіону в якому відсутнє газопостачання здійснювались заходи щодо сприяння переведення об’єктів соціальної сфери та населення на екологічно чисті джерела енергозабезпечення. На електроопалення переведені загальноосвітні школи, дошкільні заклади та об’єкти соціальної сфери. Ці заходи призвели до значного зменшення спалювання паливних дров та сприяло покращенню екологічної ситуації в регіоні.

Тільки в повністю не газифікованих Рахівському районі Закарпатської області проживає120 тис. осіб, Верховинському районі Івано-Франківської області проживає 30 тис. осіб, Путильському районі Чернівецької області 25 тис. осіб. 3 врахуванням частково газифікованих Косівського, Коломийського, Надвірнянського районів Iвано-Франківської області, Вижницького району Чернівецької області мова йде про не менш, як 300 тисяч жителів. Тільки на побутові потреби населення у не газифікованих населених пунктах Українських Карпат щорічно використовувалось більше 500 000 кубічних метрів деревини, що еквівалентно вирубуванню 1500 га лісу.

Скасування цієї постанови призведе до додаткових бюджетних витрат. Лише для Верховинського відділу освіти необхідно виділити додаткові кошти за електроенергію в сумі 1676,0 тисяч гривень, або відновлювати роботу котлів на твердому паливі. Сільські i селищна ради додатково повинні виділити на вуличне освітлення майже 500 тисяч гривень. Тому органи місцевого самоврядування змушені відключати освітлення вулично- дорожньої мережі, житлових кварталів, парків, та інших територій. I це в той час, коли в країні постійно відбувається перевиробництво електроенергії в нічнийчас.

Верховинська районна рада просить Вас вжити невідкладних заходів по здешевленні вартості електроенергії в нiчний час. Це сприяло би зменшенню соціальної напруги, покращенню екологічного стану, запобіганню масового вирубування лісів i відповідно зменшенню руйнівних наслідків стихійних лих, повеней, зсувів, а в результаті зменшенню бюджетних витрат на ïx ліквідаціюта підвищенню авторитету центральних органіввлади.

Прийнято на двадцять третій сесії
Верховинської районної ради VII
демократичного скликання
22 грудня 2018 року

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *