У районній раді обговорили механізми впровадження конкурсу проектів для громадських організацій

12 лютого 2019 року відбулося чергове засідання постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства та соціального захисту. У роботі депутатської комісії, яка зібралася у повному складі, взяли участь голова районної ради Павло Ванджурак, керуюча справами виконавчого апарату Роксолана Барчук, начальник відділу персоніфікованого обліку та забезпечення пільгових категорій населення управління праці і соціального захисту населення районної державної адміністрації Олена Нестерук. Крім того, на засідання комісії були запрошені представники громадських організацій, які протягом минулих років систематично отримували фінансову підтримку з районного бюджету.

Одним із головних питань порядку денного сьогоднішнього засідання комісії стало обговорення проекту Положення про порядок проведення конкурсу з визначення проектів, розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання яких надається фінансова підтримка з районного бюджету. Передумовою для вивчення і підготовки відповідного питання стали законодавчі зміни, які диктують нові умови надання фінансової підтримки громадським організаціям за рахунок коштів місцевого бюджету, в тому числі місцевим осередкам всеукраїнських громадських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості, ветеранським організаціям.

Так, чинна до 1 січня 2019 року редакція підпункту “е” пункту 3 частини першої статті 91 Бюджетного кодексу України передбачала надання ветеранським організаціям фінансової підтримки та кредитування, а з 1 січня 2019 року діє нова редакція зазначеного підпункту, згідно якого фінансова підтримка громадським об’єднанням ветеранів надається на виконання програм (проектів, заходів) відповідного адміністративно-територіального рівня. Крім того, чинним законодавством передбачено, що фінансова підтримка інститутів громадянського суспільства – це надання органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування на конкурсних засадах коштів для виконання інститутами громадянського суспільства проектів (заходів, програм), які забезпечують реалізацію завдань місцевої політики, цільових програм і задоволення інтересів населення.

Під час презентації напрацювань виконавчого апарату районної ради механізмів впровадження на районному рівні конкурсних умов для відбору проектів, підготовлених громадськими організаціями, для виконання яких надається фінансова підтримка з районного бюджету, було звернуто увагу на те, що критерієм отримання коштів з місцевого бюджету громадською організацією є не потреба такої організації у коштах для забезпечення адміністративних витрат, а її здатність фактично надавати ефективні послуги для вирішення соціальних проблем. Адже у даному випадку йдеться про кошти районного бюджету, які щорічно передбачаються при формуванні районного бюджету на реалізацію заходів Комплексної районної цільової програми соціального захисту населення Косівського району у 2017-2021 роках.

За словами представників громадських організацій, які були присутні на розширеному засіданні комісії, специфіка діяльності переважної більшості громадських інституцій, що отримували фінансову підтримку за рахунок коштів районного бюджету, в основному була спрямована на вирішення соціально-побутових проблем певних цільових груп населення. Тому на засіданні комісії було прийнято рішення шукати інші законодавчі механізми і можливості для підтримки соціально вразливих верств населення, об’єднаних у громадські організації ветеранів та інвалідів. Але разом з тим присутні підтримали ідею запровадження конкурсу проектів для громадських організацій, яким може надаватись фінансування з районного бюджету.

Таким чином профільна комісія одноголосно погодила проекти рішень з двох питань: про Положення про порядок проведення конкурсу з визначення проектів, розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання яких надається фінансова підтримка з районного бюджету та про Районну програму підтримки осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей на 2019-2021 роки. Їхній розгляд запланований на пленарному засіданні чергової сесії районної ради 21 лютого 2019 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *