Зовнішня торгівля області товарами у січні–листопаді 2018 року

Головне управління статистики інформує. Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області у січні–листопаді 2018р. становили 819,8 млн.дол. США, імпорту – 761,8 млн.дол. США. Проти січня–листопада 2017р. обсяги експорту збільшилися на 38,1%, імпорту – на 35%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 58 млн.дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,08.

Cеред регіонів України за індексами експорту та імпорту товарів область посіла треті місця.

Партнерами області у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти зі 109 країн світу.

Найбільші експортні поставки здійснювалися до Румунії, Словаччини, Індії, Польщі, Чехії, Туреччини, Італії, Білорусі, Російської Федерації, Латвії.

Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив529,4 млн.дол. США або 64,6% від загальнообласного обсягу експорту та збільшився у порівнянні з січнем–листопадом 2017р. на 42,2%.

У товарній структурі експорту області значну частку займали обсяги полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, механічних та електричних машин, деревини та виробів з деревини, мінеральних продуктів, живих тварин, продуктів тваринного походження.

У розрахунку на 1 особу населення в області експортовано товарів на 596 дол. США, що відповідає 16 місцю серед регіонів держави.

В обсягах імпорту вагомими були надходження з Російської Федерації, Німеччини, Білорусі, Польщі, Китаю, Румунії, Італії, Болгарії.

Імпорт товарів з країн ЄС становив 319,1 млн.дол. США або 41,9% загальнообласного обсягу імпорту та зменшився проти січня–листопада 2017р. на 4,7%.

Серед імпортних надходжень найбільшу питому вагу займали обсяги мінеральних продуктів, механічних та електричних машин, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості. Значними були і обсяги імпорту полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них, недорогоцінних металів та виробів з них, текстильних матеріалів та текстильних виробів.

Довідки за телефоном: (0342) 53-35-17
Більше інформаціїі: http://www.ifstat.gov.ua/EX_IN/EX-ZEZ.htm

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2018
При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *