Зовнішня торгівля товарами міст і районів області у 2018 році

Головне управління статистики в області інформує. Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області у 2018р. становили 871,7 млн.дол. США, імпорту – 836,3 млн.дол. США.

У порівнянні з попереднім роком обсяги експорту збільшилися на 31%, імпорту – на 30,2%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 35,4 млн.дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,04.

Партнерами області у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти зі 111 країн світу.

Серед міст та районів області найбільша частка експорту товарів належала суб’єктам м.Калуша (49,6% загальнообласних обсягів) та обласного центру (25,7%). Вагомими були обсяги експорту з Тисменицького (6,7%), Рогатинського (4%), Рожнятівського (3,7%), Долинського (3,2%) районів та м.Коломиї (2%). Питома вага решти міст обласного значення та районів склала від 1% у Надвірнянському районі до 0,1% у Тлумацькому та Богородчанському районах.

У порівнянні з 2017р. значно (у 2,1 раза) збільшилися обсяги експорту товарів з м.Калуша (насамперед продукції хімічної промисловості, пластмас, полімерних матеріалів, мінеральних продуктів), на 37,8% – з Рожнятівського району (деревини і виробів з деревини, паперу та картону), на 37,1% – з м.Яремче (деревини і виробів з деревини). Майже на 20% зросли відвантаження за межі країни з Тисменицького району (мінеральних продуктів, пластмас, полімерних матеріалів, частин до взуття) та м.Коломиї (деревини і виробів з деревини, продукції хімічної промисловості). В межах 16,7%–9,1% збільшився експорт товарів з Рогатинського, Косівського та Надвірнянського, на 6,7%–3,1% – з Богородчанського, Галицького, Снятинського, Долинського районів та м.Болехова. Водночас, вагомо зменшилися відвантаження товарів за межі країни з Тлумацького (у 7,7 раза) та Коломийського (у 3,3 раза) (в основному зернових культур), а також Городенківського (на третину), Калуського і Верховинського (на 4,9% і 1,5%) районів, м.Івано-Франківська (на 11,3%).

Найбільші обсяги надходжень з-за меж країни отримали суб’єкти господарювання міст Калуша (52,4% загальнообласних обсягів) та Івано-Франківська (29,2%), Тисменицького району (7,8%). Частка обсягів м.Коломиї і Рожнятівського району склала 2% і 1,8% відповідно, Калуського і Долинського районів – 1,4% і 1,2%. Питома вага надходжень до решти міст обласного значення та районів становила 0,9%–0,1%.

У порівнянні з 2017р. обсяги імпорту товарів зросли в усіх містах обласного значення та більшості районах області. Зокрема, майже у 18 разів зросли обсяги товарів, які отримали суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності м.Бурштина (насамперед за рахунок мінеральних продуктів), у 2,3 раза – Галицького району (електричних машин, засобів наземного транспорту), у 2,1 раза – м.Калуша (мінеральних продуктів, продукції хімічної промисловості), на 38,4% – Городенківського району (продуктів переробки овочів, механічних машин, насiння і плодів олійних рослин), на 35,6% – м.Болехова (шкур необроблених, шкір вичинених, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловостi), на 34,1% – Верховинського району (механічних машин), на 25,7% – м.Яремче (полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них, механічних та електричних машин). Майже на 21% збільшилися обсяги імпорту у м.Коломиї та Тлумацькому районі, на 9,9%–8,5% – у Богородчанському, Надвірнянському та Калуському районах, на 5%–4,4% – м.Івано-Франківську та Косівському районі, менше 1% – у Коломийському районі. У решті районів області надходження з-за меж країни зменшилися, зокрема, у 2,9 раза – у Снятинському, у 2,5 раза – у Рожнятівському, на 39,5% – у Рогатинському, на 23,1% – у Тисменицькому, на 13,4% – Долинському районах.

Довідки за телефоном: (0342) 53-35-17
Більше інформаціїі: http://www.ifstat.gov.ua/EX_IN/EX-ZEZ.htm

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2019
При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.