Зовнішня торгівля області товарами у січні 2019 року

Головне управління статистики інформує. Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області у січні 2019р. становили 69,9 млн.дол. США, імпорту – 50,4 млн.дол. США. Проти січня 2018р. обсяги експорту зменшилися на 7,1%, імпорту – на 26,7%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 19,5 млн.дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,39.

Cеред регіонів України за обсягами експорту товарів область посіла 14 місце, імпорту – 13 місце.

Партнерами області у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти з 70 країн світу.

Найбільші експортні поставки здійснювалися до Румунії, Індії, Польщі, Російської Федерації, Словаччини, Туреччини, Чехії, Білорусі, Італії, Німеччини.

Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив 39,8 млн.дол. США або 56,9% від загальнообласного обсягу експорту.

У товарній структурі експорту області значну частку займали обсяги полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них, механічних та електричних машин, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, деревини та виробів з деревини, живих тварин, продуктів тваринного походження, продуктів рослинного походження, мінеральних продуктів.

У розрахунку на 1 особу населення в області експортовано товарів на 51 дол. США, що відповідає 14 місцю серед регіонів держави.

В обсягах імпорту вагомими були надходження з Російської Федерації, Німеччини, Румунії, Китаю, Польщі, Угорщини, Білорусі.

Імпорт товарів з країн ЄС становив 23,6 млн.дол. США або 46,8% від загальнообласного обсягу імпорту.

Серед імпортних надходжень найбільшу питому вагу займали обсяги мінеральних продуктів, механічних та електричних машин, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості. Значними були і обсяги імпорту засобів наземного транспорту, літальних апаратів, плавучих засобів, полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них, текстильних матеріалів та текстильних виробів.

Довідки за телефоном: (0342) 53-35-17
Більше інформаціїі: http://www.ifstat.gov.ua/EX_IN/EX-ZEZ.htm

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2019
При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.