Вимоги та аплікаційні форми для підготовки проектів на Х обласний конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування

Відповідно до Положення про обласний конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, положень про обласні конкурси “Громада кращого довкілля”, “Краща спортивна громада”, “Краща етнокультурна громада”, заходів Програми розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області на 2016-2020 роки, затверджених рішенням обласної ради від 09.10.2015. № 1773-39/2015 (зі змінами і доповненнями), та рішення ради обласного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування від 25.03.2019 р. № 10:

 1. Оголошено десятий обласний конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування.
 2. Оголошено восьмий обласний конкурс “Громада кращого довкілля”, “Краща спортивна громада”, “Краща етнокультурна громада”.

Традиційно учасниками Конкурсу є органи місцевого самоврядування сіл, селищ, ОТГ і міст районного значення Івано-Франківської області, які у встановленому порядку подали затверджені рішенням відповідної ради проекти.

Прийом проектів здійснюється з 01.04.2019 р. по 30.08.2019 р.

За інформацією обласної ради, цьогоріч розробляти проекти на обласний конкурс проектів і програм розвитку місцевого самоврядування можна за наступними пріоритетами:

1. Підвищення туристично-рекреаційного потенціалу

Можливі сфери реалізації проектів:

 • Створення або впорядкування туристично-екскурсійних маршрутів та об’єктів (території рекреаційного призначення, пам’ятки природи, архітектури, береги річок, вказівники до туристичних об’єктів тощо).
 • Облаштування місць відпочинку туристів, зупинок туристичних автобусів, оглядових майданчиків.
 • Розвиток мережі та сприяння роботі туристично-інформаційних центрів.
 • Підтримка еко-туризму та сільського зеленого туризму.

2. Збільшення доданої вартості сільськогосподарської продукції

Можливі сфери реалізації проектів:

 • Переоснащення діючих та створення нових малих підприємств з виробництва та переробки с/г продукції.
 • Підтримка створення мінісховищ довготривалого зберігання агропродукції.
 • Підтримка розвитку фермерських господарств сімейного типу.
 • Підтримка виробництва та переробки органічної (екологічно чистої) продукції.
 • Підтримка створення (розвитку) сільськогосподарських кооперативів.

3. Забезпечення екологічної безпеки

Охорона і раціональне використання водних ресурсів:

 • Будівництво, розширення, реконструкція систем роздільної каналізації каналізаційних мереж і споруд на них та проведення заходів з охорони підземних вод та ліквідації джерел їх забруднення на території бюджетних закладів.

Раціональне використання і зберігання побутових відходів:

 • Організація роздільного збирання побутових відходів та території населених пунктів та їх переробки.

Збереження природно-заповідного фонду:

 • Проведення спеціальних заходів, спрямованих на запобігання знищенню чи пошкодженню природних комплексів територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення (виготовлення проектів землеустрою, встановлення меж на місцевості,інформаційних знаків ).

Заходи щодо відновлення і підтримки сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річок, а також заходи для боротьби із шкідливою дією вод:

 • Упорядкування джерел, очищення русел малих річок.

Умови фінансування проектів:

Для пріоритетів 1 і 2.

Максимальний розмір співфінансування для органів місцевого самоврядування сіл, селищ і міст районного значення (крім ОТГ) по проектах та програмах з обласного бюджету – 300,0 тис. гривень.

Обсяг фінансування з обласного бюджету заходів проекту, поданих сільськими радами, не повинен перевищувати 90 відсотків загального бюджету, а селищними і міськими міст районного значення – 75 відсотків загального бюджету проекту.

Максимальний розмір співфінансування для ОТГ – 500,0 тис. гривень, що становитиме не більше 50 відсотків загального бюджету.

Для пріоритету 3.

Обсяг фінансування з обласного бюджету заходів проекту, поданих сільськими радами не повинен перевищувати 75 відсотків загального бюджету проекту, а селищними, міськими міст районного значення радами і ОТГ – 50 відсотків загального бюджету.

Заходи передбачені у проектах повинні відповідати вимогам постанови Кабінету Міністрів України від 17.09.1996 року № 1147 «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів» (із змінами).

Переможці готують запити на виділення коштів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у відповідності до вимог Положення про обласний фонд охорони навколишнього природного середовища та Порядку планування та фінансування природоохоронних заходів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища затверджених рішенням обласної ради від 03.02.2014. № 1187-27/2014 (із змінами).

Бюджет проекту повинен передбачати фінансування з сільського (селищного, міського) бюджету, обласного бюджету та, за наявності, за рахунок коштів організацій-партнерів (районний (міський) бюджет, суб’єкти господарської діяльності, благодійні або громадські організації).

Організатори звертають увагу на деякі зміни щодо підготовки проектної заявки. Так, деталізовано розділ 1.1. Опис проблеми, на розв’язання якої спрямовано проект. Відтепер необхідно зазначати яким місцевим програмам чи іншим стратегічним документам відповідає проект.

Деталі – у Вимогах до проектів та програм Х конкурсу.

Завантажити: Вимоги до проектів та програм Х Конкурсу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *