Зовнішня торгівля області товарами у січні–лютому 2019 року

Головне управління статистики інформує. Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області у січні–лютому 2019р. становили 124 млн.дол. США, імпорту – 92,3 млн.дол. США, що порівняно з обсягами січня–лютого 2018р. склало відповідно 83,4% та 59,4%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становить 31,7 млн.дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,34.

Cеред регіонів України за обсягами експорту товарів область посіла 15 місце, імпорту – 14 місце.

Партнерами області у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти з 85 країн світу.

Найбільші експортні поставки здійснювалися до Румунії, Індії, Польщі, Чехії, Словаччини, Білорусі, Російської Федерації, Італії, Туреччини.

Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив 71,3 млн.дол. США або 57,5% від загальнообласного обсягу експорту.

У товарній структурі експорту області значну частку займали обсяги полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них, механічних та електричних машин, деревини та виробів з деревини, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, живих тварин, продуктів тваринного походження, продуктів рослинного походження, мінеральних продуктів.

У розрахунку на одну особу населення в області експортовано товарів на 90,3 дол. США (по Україні – 188,8 дол. США), що відповідає 18 місцю серед регіонів держави.

В обсягах імпорту вагомими були надходження з Російської Федерації, Німеччини, Польщі, Румунії, Китаю, Угорщини.

Імпорт товарів з країн ЄС становив 53,4 млн.дол. США або 57,8% від загальнообласного обсягу імпорту.

Серед імпортних надходжень найбільшу питому вагу займали обсяги механічних та електричних машин, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, мінеральних продуктів. Значними були і обсяги імпорту засобів наземного транспорту, літальних апаратів, плавучих засобів, полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них, текстильних матеріалів та текстильних виробів, недорогоцінних матеріалів та виробів з них.

Довідки за телефоном: (0342) 53-35-17
Більше інформаціїі: http://www.ifstat.gov.ua/EX_IN/EX-ZEZ.htm

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *