Підведено підсумки першого районного конкурсу для громадських організацій

28 травня 2019 року відбулося засідання конкурсної комісії з підведення підсумків конкурсу проектів для інститутів громадянського суспільства, для виконання яких надається фінансова підтримка з районного бюджету у 2019 році.

До участі у Конкурсі надійшло 10 проектів від 9 громадських організації, що здійснюють свою діяльність на території Косівського району. 9 проектів визнано переможцями та прийнято рішення про надання фінансової підтримки з районного бюджету.

Зазначений районний конкурс був організований на Косівщині вперше. Методологія його проведення сформована районною радою на основі чинного законодавства та кращого практичного досвіду проектної діяльності.

Головним завданням, яке ставилось організаторами у контексті організації конкурсу, було визначено підтримку у розвитку та реалізації громадських ініціатив місцевими ГО для того, щоб вони набували спроможності у залученні ресурсів, вчилися писати і впроваджувати проекти.

Такі вимоги продиктовані часом та законодавчими змінами. Так, згідно Бюджетного кодексу України з районного бюджету впродовж останніх років надавалась фінансова підтримка місцевим осередкам всеукраїнських громадських ветеранських організацій. Але чинна до 1 січня 2019 року редакція статті 91 Бюджетного кодексу України передбачала надання ветеранським організаціям саме фінансової підтримки на їхню статутну діяльність. Однак з 1 січня 2019 року вступила у дію нова редакція зазначеної статті Бюджетного кодексу, згідно якої фінансова підтримка громадським об’єднанням ветеранів надається виключно на виконання програм (проектів) відповідного адміністративно-територіального рівня.

Порядок відбору проектів/програм може здійснюватись за процедурою, визначеною постановою КМУ (Порядок проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2011 р. № 1049). Але районна рада пішла на зустріч громадським організаціям – розробила та затвердила власне Положення про порядок проведення конкурсу з визначення проектів, розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання яких надається фінансова підтримка з районного бюджету (рішення районної ради №558-18/2019 від 21.02.2019 р.).

Такий крок дав змогу максимально спростити процедуру підготовки проектів з тим, щоб громадські організації вчилися працювати на полі проектного менеджменту, проявляли активність у вирішенні актуальних питань місцевого значення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *