Рішення про звернення районної ради щодо забезпечення хворих із цукровим діабетом безоплатними препаратами інсуліну №594-19/2019

УКРАЇНА
Косівська районна рада
сьоме скликання
дев’ятнадцята сесія

РІШЕННЯ

від 20 червня 2019 року №594-19/2019
м. Косів

Про звернення районної ради щодо забезпечення хворих із цукровим діабетом безоплатними препаратами інсуліну

З метою забезпечення хворих із цукровим діабетом у повному обсязі безоплатними препаратами інсуліну відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.03.2016 року №239 «Деякі питання відшкодування вартості препаратів інсуліну» зі змінами та доповненнями, відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, розглянувши пропозиції постійної депутатської комісії з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства і соціального захисту, враховуючи висновки президії, районна рада

вирішила:
1. Звернутися до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров`я України щодо виділення додаткових коштів з державного бюджету для безоплатного забезпечення препаратами інсуліну хворих на цукровий діабет в Косівському районі (звернення додається).
2. Направити дане рішення Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Міністерству охорони здоров`я України, оприлюднити в газеті «Гуцульський край» та на офіційному веб-сайті районної ради.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови районної ради Володимира Петричука та постійну комісію районної ради з питань охорони здоров’я, сім`ї, материнства та дитинства (І. Слижук).

Голова районної ради Павло Ванджурак

Верховній Раді України

Кабінету Міністрів України

Міністерству охорони здоров`я України

ЗВЕРНЕННЯ
щодо виділення додаткових коштів з державного бюджету для безоплатного забезпечення препаратами інсуліну хворих на цукровий діабет у Косівському районі

Ми, депутати Косівської районної ради, висловлюємо глибоке занепокоєння щодо ситуації, яка складається із забезпеченням хворих на цукровий діабет безоплатними препаратами інсуліну відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 23 березня 2016 року № 239 «Деякі питання відшкодування вартості препаратів інсуліну» зі змінами та доповненнями.
У Косівському районі на обліку перебуває 392 особи, які постійно використовують препарати інсуліну, серед них – 21 дитина. Потреба в коштах на 2019 рік складає 2992,852 тис.грн. Кошти державної субвенції для лікування хворих на цукровий діабет І типу в 2019 році в районі складають 1725,00 тис.грн, тобто 57% від потреби. Місячна потреба становить 250,00 тис. грн при фактично наявній 143,00 тис. грн.
Фінансово-ресурсне забезпечення місцевого бюджету не дає можливості виділити додатково 1 268,00 тис.грн. для забезпечення відшкодування вартості рецептів на препарати інсуліну хворим з цукровим діабетом І типу, адже з місцевого бюджету виділяються кошти для пільгового забезпечення медикаментами населення району.
Враховуючи викладене вище, ситуація щодо фінансового забезпечення бюджетної програми «Централізовані заходи з лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет» у Косівському районі є критичною та потребує негайного дофінансування.
Ми, депутати Косівської ради, наполегливо звертаємося до Вас з проханням виділити додаткові кошти з Державного бюджету для забезпечення у повному обсязі хворих із цукровим діабетом безоплатними препаратами інсуліну.

Прийнято на XIX сесії Косівської районної ради
Івано-Франківської області
20 червня 2019 року

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *