Проект рішення про звернення районної ради з приводу державної підтримки розвитку гірських територій

Проект

УКРАЇНА
Косівська районна рада
сьоме скликання
двадцята сесія

РІШЕННЯ

від 10 жовтня 2019 року №_____-20/2019
м.Косів

Про звернення районної ради з приводу державної підтримки розвитку гірських територій

Розглянувши пропозиції Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна», враховуючи висновки та рекомендації президії районної ради, відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада
вирішила:
1. Звернутись до Прем’єр – міністра України, Міністра фінансів України, Міністра розвитку громад та територій України з приводу державної підтримки розвитку гірських територій (текст звернення додається).
2. Рішення надіслати Прем’єр – міністру України О.Гончаруку, Міністру фінансів України О.Маркаровій, Міністру розвитку громад та територій України А.Бабак.
3. Оприлюднити звернення районної ради в газеті «Гуцульський край» та на офіційному веб-сайті районної ради.
4. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови районної ради Володимира Петричука та постійну комісію з питань бюджету і фінансів (В.Табахарнюк).

Голова районної ради Павло Ванджкурак

ПОГОДЖЕНО:
Л.Грималюк
Р.Барчук

 

Прем’єр-міністру України О. Гончаруку
Міністру фінансів України О. Маркаровій
Міністру розвитку громад та територій України А. Бабак

ЗВЕРНЕННЯ
стосовно державної підтримки розвитку гірських територій

Територія Українських Карпат, маючи величезний потенціал природної й історико-культурної спадщини та низку спільних викликів у сфері безпеки, доступності, екології, потребує залучення спільних фінансових інструментів для подолання загроз і розвитку регіону. На регіональному рівні сьогодні уже є успішні практики об’єднання зусиль і акумулювання фінансових ресурсів для розвитку гірських територій: Програма підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, що спільно фінансується з місцевих бюджетів Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Чернівецької областей; проект “Карпатська мережа регіонального розвитку” в межах секторальної бюджетної підтримки Європейського Союзу.

Важливим є створення окремого механізму фінансування проектів розвитку гірських територій на державному рівні, і, безперечно, позитивним зрушенням в цьому напрямку стала ініціатива розробки Державної програми розвитку регіону українських Карпат на 2020 – 2022 роки відповідно до Указу Президента України “Про розвиток регіону українських Карпат” № 543/2019 від 22 липня 2019 року. Відповідно до Указу, програма має бути затверджена у двомісячний строк з дати його опублікування. Однак, у проекті Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік” відсутня стаття для фінансування реалізації Державної програми розвитку регіону українських Карпат. Тобто існує загроза того, що прийнята програма не буде підтверджена жодним фінансовим ресурсом і замість реальних розвиткових проектів гірські території отримають лише обіцянки.

Варто зазначити, що Указом Президента України від 20.09.2019 р. № 713/2019 надано доручення Кабінету Міністрів України “передбачити під час доопрацювання проекту закону про Державний бюджет України на 2020 рік відповідно до обґрунтованих потреб кошти на здійснення заходів, спрямованих на стимулювання економічного зростання, підвищення соціальних стандартів, розвиток гірських територій українських Карпат, а також збільшення обсягу коштів Державного фонду регіонального розвитку”.

З огляду на викладене та задля пришвидшення економічного і соціального розвитку гірських територій Косівська районна рада звертається до Вас із проханням:

1. Передбачити в Законі України “Про Державний бюджет України на 2020 рік” окрему статтю “Проекти для розвитку гірських територій (в тому числі в рамках заходів Державної програми розвитку регіону українських Карпат на 2020 – 2022 роки)” в розмірі 2 млрд гривень, що сприятиме реалізації державних гарантій підтримання соціально-економічного розвитку гірських територій, що, разом з використанням регіональних можливостей та ресурсів, забезпечуватиме зростання та розвиток на сьогодні депресивних територій.

Прийнято на XX сесії Косівської районної ради
10 жовтня 2019 року

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *