Проект рішення про звернення районної ради щодо фінансування реалізації проектів транскордонного співробітництва

Проект

УКРАЇНА
Косівська районна рада
сьоме скликання
двадцята сесія

РІШЕННЯ

від 10 жовтня 2019 року №_____-20/2019
м.Косів

Про звернення районної ради щодо фінансування реалізації проектів транскордонного співробітництва

Розглянувши пропозиції Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна», враховуючи висновки та рекомендації президії районної ради, відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

вирішила:

1. Звернутись до Прем’єр – міністра України, Міністра фінансів України, Віце-прем’єр-міністра України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції, Міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України щодо фінансування реалізації проектів транскордонного співробітництва (текст звернення додається).

2. Рішення надіслати Прем’єр – міністру України О.Гончаруку, Міністру фінансів України О.Маркаровій, Віце-прем’єр-міністру України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Д. Кулебі, Міністру розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Т. Милованову.

3. Оприлюднити звернення районної ради в газеті «Гуцульський край» та на офіційному веб-сайті районної ради.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови районної ради Володимира Петричука та постійну комісію з питань бюджету і фінансів (В.Табахарнюк).

Голова районної ради Павло Ванджкурак

ПОГОДЖЕНО:
Л.Грималюк
Р.Барчук

 

Прем’єр-міністру України О. Гончаруку
Міністру фінансів України О. Маркаровій
Віце-прем’єр-міністру України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Д. Кулебі

Міністру розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Т. Милованову

ЗВЕРНЕННЯ
щодо фінансування реалізації проектів транскордонного співробітництва

Для прикордонних областей України одним з вкрай важливих інструментів розвитку територій є кошти Програм прикордонного співробітництва Європейського Інструменту Сусідства. В рамках фінансової перспективи 2014-2020 програм “Польща – Білорусь – Україна”, “Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна”, “Румунія – Україна” та “Басейн Чорного моря”, залучено понад 60 мільйонів євро на реалізацію транскордонних проектів у 2018-2020 роках (станом на сьогодні здійснено відбір та розпочато реалізацію усіх інфраструктурних проектів у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна, а також завершено ІІ набір малих проектів, здійснено відбір у рамках Програми Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна, триває контрактування проектів в рамках програм Румунія – Україна, “Басейн Чорного моря”, Дунайської транснаціональної програми).

Участь у проектах міжнародної технічної допомоги окрім очевидних вигод, пов’язана з низкою ризиків та труднощів, з якими зіштовхуються органи місцевого самоврядування, урядові й неурядові організації України. Розмір власного внеску для заявників становить 10% від бюджету проекту. Однак слід зазначити, що відповідно до процедур та порядку фінансування проектів у рамках програм прикордонного співробітництва, окрім власного внеску передбачається фінансування 15% від розміру гранту, які буде повернено заявникам після затвердження звітів щодо реалізації проектів (орієнтовно 2020-2022 роки).

Станом на сьогодні у місцевих бюджетах громад (обласному, районних, міських) частково передбачені кошти на співфінансування проектів. Однак, з огляду на значну потребу в коштах та обмеженість ресурсів місцевих бюджетів, існує необхідність державної підтримки реалізації проектів транскордонного співробітництва.

Органи місцевого самоврядування карпатських областей вже двічі зверталися з вищезгаданим питанням до уряду України. Народними депутатами України було ініційовано передбачення у Державному бюджеті України на 2018 рік коштів Міністерству економічного розвитку і торгівлі України на виконання окремої бюджетної програми (фінансування реалізації проектів прикордонного співробітництва Європейського Інструменту Сусідства на 2014-2020 роки з державного бюджету на умовах їх повернення), однак коштів не передбачено.

У державному бюджеті на 2019 рік передбачено 10 млн грн у формі субвенції від Міністерства регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства України. Поряд з тим, слід зазначити, що за моніторинг і супровід реалізації проектів транскордонного співробітництва відповідає не Мінрегіон, а Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (Міністерство економічного розвитку і торгівлі України). Окрім того, механізм надання субвенції для проектів, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України є неефективним і потребує врегулювання, оскільки перелік проектів міжнародної технічної допомоги змінюється щороку, а внесення постійних змін до Постанови є неможливим.

З огляду на викладене, задля підвищення ефективності використання інструментів розвитку Карпатського регіону, а також поглиблення міжрегіональної співпраці, Косівська районна рада звертається до Вас із проханням:

1. Розробити механізм отримання коштів з державного бюджету на співфінансування проектів міжнародної технічної допомоги та відшкодування фінальних (балансових) платежів на умовах повернення.
2. Передбачити при складанні Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік” окремої статті видатків для співфінансування проектів міжнародної технічної допомоги у розмірі 300 млн гривень.

Прийнято на XX сесії Косівсъкої районної ради
10 жовтня 2019 року

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.