Проект рішення про звернення районної ради з приводу реалізації Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України

Проект

УКРАЇНА
Косівська районна рада
сьоме скликання
двадцята сесія

РІШЕННЯ

від 10 жовтня 2019 року №_____-20/2019
м.Косів

Про звернення районної ради з приводу реалізації Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України

Розглянувши пропозиції Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна», враховуючи висновки та рекомендації президії районної ради, відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада
вирішила:

1. Звернутись до Прем’єр – міністра України, Міністра фінансів України, Міністра розвитку громад та територій України з приводу реалізації Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України (текст звернення додається).

2. Рішення надіслати Прем’єр – міністру України О.Гончаруку, Міністру фінансів України О.Маркаровій, Міністру розвитку громад та територій України А.Бабак.

3. Оприлюднити звернення районної ради в газеті «Гуцульський край» та на офіційному веб-сайті районної ради.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови районної ради Володимира Петричука та постійну комісію з питань бюджету і фінансів (В.Табахарнюк).

Голова районної ради Павло Ванджкурак

ПОГОДЖЕНО:
Р.Барчук
Л.Грималюк

Прем’єр-міністру України О. Гончаруку

Міністру фінансів України О. Маркаровій

Міністру розвитку громад та територій України А. Бабак

ЗВЕРНЕННЯ
з приводу реалізації Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України

Органи місцевого самоврядування, підрозділи органів виконавчої влади й громадські організації карпатського регіону беруть активну участь у конкурсних відборах у рамках транскордонних, міжнародних, всеукраїнських та регіональних грантових програм.

Важливим інструментом фінансування регіонального розвитку для областей України є Програма підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України. Зокрема, за результатами першого конкурсного відбору, який проводився Міністерством регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства України, інституціями з карпатських областей реалізується 20 проектів-переможців із загальним бюджетом 228,4 млн грн.

Перелік проектів-переможців вищезгаданого конкурсного відбору затверджено на засіданнях конкурсної комісії від 27.12.2017, 01.03.2018, 22.03.2018, а розпорядження щодо розподілу у 2018 році бюджетних коштів за проектами регіонального розвитку було затверджено Кабінетом Міністрів України 22 серпня 2018 р. Складність і бюрократизація процедури укладання договорів на реалізацію проектів (жовтень-листопад 2018 року) призвела до того, що кошти на реалізацію проектів на весь перший рік (а це 423,8 млн грн) були отримані бенефіціарами проектів в другій половині грудня 2018 року. З огляду на стислі терміни від моменту одержання коштів до завершення бюджетного року, ця сума майже в повному обсязі була повернена головному розпоряднику бюджетних коштів 28.12.2018 р.

Розпорядження щодо фінансування проектів у рамках Програми підтримки секторальної політики на 2019 рік видане Кабінетом Міністрів України 26 червня 2019 року, однак станом на сьогодні кошти досі не надійшли на рахунки бенефіціарів проектів. Враховуючи той факт, що до завершення бюджетного року залишилось трохи більше одного кварталу, а також реорганізацію головного розпорядника коштів – Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального розвитку України, існує значний ризик невикористання коштів бенефіціарами проектів у 2019 році. Варто зауважити, що розпорядженням передбачено перерахування бенефіціарам у 2019 році коштів на реалізацію проектів за рік 1 і рік 2 (476,6 млн грн), які, у випадку їх невикористання до кінця року, знову будуть повернуті головному розпоряднику коштів.

Окрім того, ще восени 2018 року було анонсовано проведення другого конкурсного відбору в рамках Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України, потенційними заявниками підготовлено проектні ідеї. Для фінансування конкурсу виділено 420 млн грн, однак, дотепер офіційного оголошення про початок конкурсного відбору немає.

Ситуація, що склалася, ставить під загрозу виконання зобов’язань не лише перед державним бюджетом, а й перед Європейським Союзом у рамках Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України, й погіршення іміджу України як одержувача фінансової допомоги ЄС.

З огляду на важливість для розвитку регіонів проектів, що реалізуються в рамках Програми секторальної підтримки, необхідність своєчасного та ефективного втілення запланованих заходів, Косівська районна рада звертається до Вас із проханням:

1. Сприяти прискоренню процедури перерахування коштів для реалізації проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів, отриманих від Європейського Союзу у рамках виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.06.2019 р. № 470-р.
2. Ініціювати внесення змін до відповідних документів, що регламентують механізм фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України, із встановленням можливості зберігання бенефіціарами залишків коштів на рахунках для покриття витрат у наступному бюджетному періоді (переведення таких залишків до перехідних).
3. Доручити профільному міністерству(-ам) оголосити й розпочати другий конкурсний відбір проектів, що можуть фінансуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу у межах виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України у 2019 році.

Прийнято на XX сесії Косівсъкої районної ради
10 жовтня 2019 року

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.