Рішення про звернення районної ради з приводу суспільно політичної ситуації в Україні від 03 жовтня 2019 року №596-20/2019

УКРАЇНА
Косівська районна рада
сьоме скликання
двадцята позачергова сесія

РІШЕННЯ

від 03 жовтня 2019 року №596-20/2019
м.Косів

Про звернення районної ради з приводу суспільно політичної ситуації в Україні

Враховуючи суспільно-політичну ситуацію в Україні, беручи до уваги рішення президії районної ради від 03.10.2019 р., звернення Косівської районної спілки АТО №229/02-30 від 03.10.2019 р., відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада
вирішила:

1. Звернутись до Президента України В.Зеленського, Верховної Ради України з приводу суспільно-політичної ситуації, що склалась навколо анонсованих намірів з реалізації так званої «формули Штайнмаєра» (текст звернення додається).
2. Рішення надіслати Президенту України В.Зеленському, Верховній Раді України.
3. Оприлюднити звернення районної ради в газеті «Гуцульський край» та на офіційному веб-сайті районної ради.
4. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови районної ради Володимира Петричука.

Голова районної ради Павло Ванджкурак

Президенту України
В.Зеленському

Верховній Раді України

Ми, депутати Косівської районної ради, заявляємо про те, що анонсовані 1 жовтня 2019 року Президентом України Володимиром Зеленським наміри з реалізації так званої «формули Штайнмаєра» є, на нашу думку, неприхованою здачею національних інтересів і початком капітуляції України в російсько-українській війні.

Збройна агресія Російської Федерації розпочалася з неоголошених і прихованих вторгнень на територію України підрозділів збройних сил та інших силових відомств Російської Федерації, а також шляхом організації та підтримки терористичної діяльності, що призвело до створення окупаційних адміністрацій в окремих районах Донецької і Луганської областей, в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі. Незважаючи на те, що тимчасова окупація Російською Федерацією частини територій України, не надає їй жодних територіальних прав, а діяльність збройних формувань та окупаційної адміністрації Росії у Донецькій і Луганській областях суперечить нормам міжнародного права. Російська Федерація як держава-окупант завжди прагнула легітимізувати створені нею в окремих районах Донецької і Луганської областей незаконні органи влади.

Унаслідок реалізації так званої «формули Штайнмаєра» Україна отримає саме легітимізацію та тривале консервування терористичних окупаційних адміністрацій в окремих районах Донецької і Луганської областей через проведені вибори. Пізніше плануватиметься номінальне «повернення» вказаних територій до складу України. Враховуючи поведінку окупаційних військ та дії офіційного Кремля, немає жодних причин вважати, що відбудеться встановлення реального контролю над усією ділянкою українсько-російського кордону.

У подальшому проведення наступних виборів до українського парламенту на цих територіях остаточно закріпить присутність представників терористичних окупаційних адміністрацій у владі на національному рівні.

Усе вищевказане стане можливим опісля імплементації нового законодавства про особливий статус та внесення змін до Конституції України.

У підсумку, разом з паралельним послабленням міжнародних санкцій щодо Російської Федерації, це означатиме перемогу Росії та поразку України.

Вимагаємо від Президента України припинити практику прийняття доленосних для держави рішень без урахування думки суспільства та за його спиною. Пропонуємо керівництву держави та провідним політичним силам організувати Національний круглий стіл для напрацювання спільної загальнодержавної стратегії на перемовинах щодо російської агресії на Сході України та долі тимчасово окупованих територій.

Закликаємо всі патріотичні сили, представлені у Верховній Раді України, заблокувати ухвалення нової редакції та не допустити продовження дії Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», відомий також як Закон про особливий статус Донбасу.

Прийнято на ХХ позачерговій сесії
Косівської районної ради 03 жовтня 2019 року

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.