Проект рішення про звернення районної ради до Міністра освіти і науки України щодо виділу Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва з Львівської національної академії мистецтв в окремий заклад вищої освіти зі статусом юридичної особи

Проект
погоджено та рекомендовано
на розгляд сесії районної ради президією

УКРАЇНА
Косівська районна рада
сьоме демократичне скликання
двадцята сесія

РІШЕННЯ

Від 10 жовтня 2019 року № ___-20\2019
м.Косів

Про звернення районної ради

Розглянувши та обговоривши пропозиції адміністрації Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв, керуючись статтею 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, районна рада

вирішила:

1. Схвалити звернення районної ради до Міністра освіти і науки України щодо виділу Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва з Львівської національної академії мистецтв в окремий заклад вищої освіти зі статусом юридичної особи (додається).

2. Рішення районної ради надіслати Міністру освіти України Г.Новосад.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови районної ради Володимира Петричука та та постійну комісію районної ради з питань освіти, культури і духовного розвитку (Т.Фенчук).

Голова районної ради Павло Ванджурак

ПОГОДЖЕНО:
Л.Грималюк
Р.Барчук

Міністру освіти і науки України
Г.Новосад

 

22 липня 2019 року указом Президента України № 543/2019 порушено питання необхідності затвердження Державної програми розвитку регіону українських Карпат на 2020 – 2022 роки з урахуванням Концепції розвитку гірських територій українських Карпат, що схвалена Кабінетом Міністрів України 3 квітня 2019 року згідно розпорядження № 232-р. Забезпечення збереження та підтримки історико-культурної спадщини та традиційних ремесел місцевого населення, виробництва місцевих виробів, предметів мистецтва та народної творчості визначено одним із заходів, реалізація якого сприятиме створенню умов для комплексного і сталого розвитку гірських територій українських Карпат.

На території міста Косів функціонує Косівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв (КІПДМ ЛНАМ) – унікальна гуцульська мистецька школа, що поєднує воєдино спадщину народного мистецтва Гуцульщини та класичну художню освіту. Історія закладу сягає 19 століття, коли у 1882 р. була заснована Ткацька крайова мистецька професійна школа, з якої власне і розпочалася історія Косівської мистецької школи. Після нетривалого припинення діяльності, у 1923 році на базі спілки “Гуцульське мистецтво” почала діяти промислова школа гуцульського мистецтва із ткацько-килимарським, керамічним і різьбярсько-столярським відділеннями. Ідею повноцінного промислово-мистецького навчального закладу було реалізовано в 1940 році, коли було організовано Косівське промислове училища. З того часу навчальний заклад зазнав декількох реорганізацій, однак не припиняв своєї діяльності. Протягом століть Косівська мистецька школа транслює багаті народні традиції, через які пізнаються історія, світогляд, моральні якості наших предків.

Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва – це унікальна школа з виразною національно-зорієнтованою концепцією навчання.

Зважаючи на територіальну особливість розташування Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва (віддаленість від обласного центру) та відсутність у гірському районі інших навчальних закладів, інститут на 70 відсотків забезпечує здобуття спеціальної фахової освіти. Випускники інституту складають велику частку професійних майстрів та художників, які своєю діяльністю зберігають та розвивають місцеві художні промисли. Навчально-методичний комплекс, що функціонує на базі КІПДМ ЛНАМ, у який об’єднано загальноосвітні школи, ліцеї, училища, інститут, є актуальною формою інтеграції різнорівневих навчальних закладів, що закладено у завданнях міністерства освіти з питань побудови престижної сучасної професійної освіти.

На базі інституту проводиться низка конкурсів для учнів мистецьких гуртків народних промислів, за допомогою яких відбувається популяризація різновидів художніх народних промислів.

На сьогоднішній день Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва входить до складу Львівської національної академії мистецтв, проте з моменту створення і до 2006 року функціонував як окремий навчальний заклад. Характерною особливістю Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва є збереження принципу відродження та розвитку народних ремесел Гуцульщини та популяризації давньої мистецької традиції, що є надзвичайно важливим для розвитку нашого туристичного регіону. Інститут має хорошу матеріальну – технічну базу. Навчально-виховний процес в цьому закладі освіти забезпечують рівневі науково-педагогічні працівники, серед яких є професори, доценти, кандидати наук.

В інституті є власний музей, у якому зберігається художнє надбання декількох генерацій іменитих гуцульських народних майстрів, найкращі дипломні роботи студентів з часу заснування навчального закладу. За час функціонування музею, його відвідали сотні вітчизняних та зарубіжних делегацій з різних куточків світу. Унікальність та стратегічна важливість Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва для збереження осередків народного мистецтва, відродження зникаючих ремесел, високоякісна методична та педагогічна база цього навчального закладу є основними чинниками що визначають необхідність перетворення інституту в академію декоративного мистецтва.

Враховуючи викладене, звертаємося з проханням здійснити виділ Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва з Львівської національної академії мистецтв в окремий заклад вищої освіти зі статусом юридичної особи.

Прийнято на ХХ сесії Косівської районної ради 10 жовтня 2019 року

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.