Подання про присвоєння Яворівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів назви Гуцульщина

До Косівської районної ради

Подання
про присвоєння Яворівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів назви Гуцульщина

Адміністрацією Яворівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, запропоновано присвоїти зазначеному закладу освіти назву Гуцульщина. Відповідне клопотання підтримане трудовим колективом і обговорено на батьківській конференції.

З 4 листопада по 4 грудня 2019 року було проведено громадське обговорення щодо присвоєння Яворівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів назви Гуцульщина. Таке обговорення проводилось у формі дискусій на зборах трудового колективу, на батьківських зборах. Учасники обговорення підтримали пропозицію присвоєння Яворівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів назви Гуцульщина.

Метою присвоєння Яворівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів назви Гуцульщина є відзначення особливості зазначеного закладу загальної середньої освіти, як авторської гуцульської школи. Такий статус Яворівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів надано за рішенням науково-методичної ради Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Яворівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів розташована в унікальному гуцульському селі Яворів, яке славиться славними мистецькими традиціями. Зазначена школа є педагогічним експериментальним майданчиком в Україні з досвіду впровадження регіонального етнографічного компонента в сучасному освітньому просторі. В школі впроваджено вивчення гуцульщинознавства, що є запорукою формування особистості патріота України. В основі виховної роботи педагогічного колективу школи тема – “Виховання гуцула – патріота України”. Гуцульщинознавство в Яворівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів є серцевиною національного виховання. Шляхами реалізації гуцульщинознавства в школі є: викладання його як окремого курсу на уроках за рахунок шкільного компонента (варіативна складова); викладання як факультативу; включення тем з гуцульщинознавства до відповідних розділів інших предметів (географії, біології, історії, народознавства тощо) як краєзнавчого матеріалу. На базі школи проводились численні міжнародні, всеукраїнські, обласні і районні семінари та конференції, які популяризували Гуцульщину. В школі працює музей народного мистецтва Гуцульщини.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 5, 7 та 8 Закону України “Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій”, пропоную присвоїти Яворівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів назву Гуцульщина.

Голова районної ради Павло Ванджурак

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *