Голова районної ради привітав місцевих майстрів-гончарів із світовим визнанням Косівської мальованої кераміки

12 грудня 2019 року Косівську мальовану кераміку внесено до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства.

Сьогодні, 18 грудня 2019 року із столиці Колумбії повернулася делегація Косівщини, яка на 14 сесії Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО представляла елемент “Косівська мальована кераміка”. У роботі сесії взяли участь 148 країн світу, понад 1500 учасників.

Делегацію Косівщини у Боготі представляли заслужений діяч мистецтв України, художник декоративно-прикладного мистецтва Івано-Франківської області Марія Гринюк та секретар Косівської міської ради Роман Печижак, які вболівали та очікували прийняття історичного рішення.

На центральній площі міста Косова зібралися колеги — народні майстри-ремісники, члени Косівського осередку національної спілки художників України, небайдужі жителі міста та району.

Присутні зустріли безпосередніх очевидців унікальної події та привітали з великим досягненням ініціаторку і натхненника процесу Марію Гринюк, людей, завдяки яким справа світового визнання феномену косівської мальованої кераміки через сім років зусиль і праці стала реальністю.

Під час зустрічі з майстрами-гончарами, представниками місцевої влади та українськими делегатами у Колумбії голова районної ради Павло Ваджурак відзначив, що ми усі повинні пишатися тим, що ми живемо у такому прекрасному Косівському краї, який славиться не тільки косівською керамікою, а є одним з найбільших центрів автентичних народних ремесел, унікальної культурної спадщини.

Голова районної ради подякував висловив слова подяки усім майстрам, які зберігали і продовжують зберігати традиції нашої косівської мальованої кераміки, примножують, розвивають та популяризують їх.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *