Рішення про звернення районної ради з приводу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій № 660-23/2019

УКРАЇНА
Косівська районна рада
сьоме скликання
двадцять третя сесія

РІШЕННЯ
Від 24 грудня 2019 року № 660-23/2019
м.Косів

Про звернення районної ради з приводу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій

Розглянувши та обговоривши ситуацію, яка склалась у 2019 році навколо ненадходження коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, які повинен був отримати в тому числі Косівський районний бюджет у відповідності до розпорядження Кабінету Міністрів України №500-р від 10.07.2019 р., відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

вирішила:

1. Схвалити звернення до Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука, голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Дениса Шмигаля, народних депутатів України Василя Мокана та Володимира Тимофійчука щодо повернення у 2020 році коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій у відповідності до пооб’єктного розподілу, визначеного розпорядженням КМУ №500-р від 10.07.2019. (додається).
2. Рішення надіслати Прем’єр-міністру України О.Гончаруку, голові Івано-Франківської обласної державної адміністрації Д.Шмигалю, народним депутатам України В.Мокану та В.Тимофійчуку.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника голови районної ради Володимира Петричука та постійну комісію районної ради з питань бюджету і фінансів (В.Табахарнюк).

Голова районної ради Павло Ванджурак

 

Прем’єр Міністру України
О. Гончаруку

Голові Івано-Франківської
обласної державної адміністрації
Д.Шмигалю

Народним депутатам України
В.Мокану, В.Тимофійчуку

Звернення з приводу
субвенції з державного бюджету
місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо
соціально-економічного розвитку окремих територій

Згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 року №500-р згідно розподілу у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій для районного бюджету Косівського району передбачено субвенцію в розмірі 4059,1 тис.грн, в тому числі 3 000 тис. грн. для реконструкції будівлі килимового цеху під “Центр карпатської культури м. Косів”, 500 тис.грн для будівництво спортивного майданчика, с. Микитинці Косівського району, 199 тис.грн. для придбання обладнання для ДНЗ “Покутянка” в селищі Кути Косівського району, 360,1 тис.грн для капітального ремонту навчально-виховного комплексу в с. Вижній Березів.

За рішенням Косівської районної ради від 10 жовтня 2019 року № 605-21/2019 «Про внесення змін до районного бюджету на 2019 рік» субвенція з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій врахована у доходах спеціального фонду районного бюджету та визначено головних розпорядників вищезгаданих бюджетних призначень. Головні розпорядники коштів уклали договори підряду на виконання робіт, передбачених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 року №500-р, зокрема відділом будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Косівської районної державної адміністрації укладено договори підряду на будівництво спортивного майданчика, с. Микитинці Косівського району та капітального ремонту навчально-виховного комплексу в с. Вижній Березів.

Косівською районною радою укладено угоду про виконання робіт з реконструкції будівлі килимового цеху під «Центр Карпатської культури м.Косів» в м.Косів Івано -Франківської області». На виконання передбачених зазначеними договорами зобов’язань підрядниками виконано роботи. Однак, розпорядженням Кабінету Міністрів України 4 грудня 2019 року №1192-р внесено зміни до розпорядження Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 року №500-р та виключено з переліку об’єктів, для яких було передбачено субвенції з державного бюджету, наступні об’єкти: реконструкція будівлі килимового цеху під “Центр карпатської культури м. Косів” на вул. Горбового, 5/2 у м.Косів Івано-Франківської області, будівництво спортивного майданчика, с. Микитинці Косівського району Івано-Франківської області, капітальний ремонт навчально-виховного комплексу в с. Вижній Березів.

Відповідно, для районного бюджету Косівського району зменшено обсяг субвенції на 3860,1 тис.грн. Внаслідок цього, Косівська районна рада та відділ будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Косівської РДА позбавлені можливості виконати взяті на себе зобов’язання у частині оплати робіт, що матиме негативні наслідки у вигляді можливих звернень підрядників до суду та нарахування штрафних санкцій. Адже чинне законодавство, зокрема ст. 853 Цивільного кодексу України, встановлює для замовника робіт за договором підряду обов’язок прийняти роботу, виконану підрядником відповідно до договору підряду. А згідно статті 854 Цивільного кодексу України, замовник, за умови, що роботу виконано належним чином, після остаточної здачі роботи зобов’язаний сплатити її вартість. У районному бюджеті відсутні можливості для оплати виконаних згідно вищезгаданих договорів робіт.

Звертаємо Вашу увагу на те, що субвенції з державного бюджету районному бюджету Косівському району було виділено виключно на розвиток соціальної та туристичної інфраструктури.

За умов, коли серед заходів Державної програми розвитку регіону українських Карпат на 2020-2022 роки вказано реалізацію комплексних проектів, спрямованих на створення нових об’єктів туристичної та рекреаційної інфраструктури населених пунктів (облаштування локацій з унікальними оздоровчими та природно-ландшафтними умовами, привабливими самобутніми етнічними культурою і традиціями), а Концепцією розвитку гірських територій українських Карпат, затвердженою розпорядженням Кабінету Міністрів України від 3 квітня 2019 року №232-р, передбачено відновлення та розвиток об’єктів соціальної інфраструктури (закладів освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту, охорони правопорядку, фізичної культури і спорту), сприяння транскордонному співробітництву для підтримки сталого розвитку туризму, забезпечення збереження та підтримки історико-культурної спадщини та традиційних ремесел місцевого населення, зменшення субвенції з державного бюджету на реконструкцію та капітальний ремонт об’єктів соціального призначення та туристичної інфраструктури є недопустимим та суперечать задекларованим раніше принципам діяльності Кабінету Міністрів України.

Крім цього ситуація, що склалася внаслідок зменшення районному бюджету Косівського району 3860,1 тис.грн. субвенції з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку викликає соціальну напругу як серед жителів району, депутатів районної ради, так і серед підрядних організацій, які в майбутньому з пересторогою відноситимуться до можливості виконання робіт за замовленнями місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Враховуючи викладене просимо відновити субвенцію з державного бюджету районному бюджету Косівського району на реалізацію заходів, передбачених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 року №500-р та надати таку субвенцію в 2020 році.

Прийнято на ХХІІІ сесії Косівської
районної ради 24 грудня 2019 року

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *