Рішення про звернення районної ради з приводу вбивства українського патріота Артема Мирошниченка

УКРАЇНА
Косівська районна рада
сьоме скликання
двадцять третя сесія

РІШЕННЯ
Від 24 грудня 2019 року № 661-23/2019
м.Косів

Про звернення районної ради

Розглянувши пропозиції депутата районної ради В.Кавацюка, відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

вирішила:

1. Схвалити звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Служби безпеки України, Генеральної прокуратури України, міністерства внутрішніх справ України з приводу вбивства українського патріота Артема Мирошниченка. (додається).
2. Рішення надіслати Президенту України В.Зеленському, Голові Верховної Ради України Д.Разумкову, Прем’єр-міністру України О.Гончаруку, голові Служби безпеки України І.Баканову, Генеральному прокурору України О.Рябошапці, Міністру внутрішніх справ України А.Авакову.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на депутатську фракцію районної ради ВО «Свобода».

Голова районної ради Павло Ванджурак

Президенту України
В.Зеленському

Голові Верховної Ради України
Д.Разумкову

Прем’єр-міністру України
О.Гончаруку

Голові Служби безпеки України
І.Баканову

Генеральному прокурору України
О.Рябошапці

Міністру внутрішніх справ України
А.Авакову

ЗВЕРНЕННЯ
з приводу вбивства українського патріота Артема Мирошниченка

В ніч на 30 листопада 2019 року у місті Бахмут на Донеччині відбувся напад та звіряче побиття громадського активіста, волонтера, націоналіста Артема Мирошниченка. Двоє підлітків-спортсменів у Бахмуті жорстоко побили українця Артема Мирошниченка за те, що він спілкувався українською мовою. Нанесені нападниками травми виявилися несумісними з життям.

Після тижневої боротьби за життя український патріот помер у лікарні. Підставою для вбивства стала відповідь Артема на звернення двох малолітніх нападників українською мовою.
Зловмисників знайшли. Один – зареєстрований на окупованій території, раніше уже відбував покарання за злочин. Інший – студент педагогічного коледжу. Свою антиукраїнську позицію та зневагу до мови підозрюваний проявив навіть у залі суду, посмівши знущатися та вимагати перекладача з української на російську, заявляючи, що в його регіоні «всє гаварят на русскам».

Зважаючи на те, що спілкування в Україні українською мовою обертається смертельною небезпекою, звертаємось до Президента України Володимира Зеленського взяти під особистий контроль справу щодо вбивства Артема Мирошниченка та просимо:

– кваліфікувати вбивство Артема Мирошниченка як вбивство на ґрунті мовної та національної ворожнечі;
– забезпечити якнайшвидше розслідування даного злочину, забезпечити реальний захист свідків у цій справі;
– закрити КПВВ на лінії фронту російсько-української війни (у зв‘язку з тим, що один із убивць зареєстрований на окупованій Російською федерацією території);
– провести перевірку виконання програм патріотичного виховання в закладах освіти.

Переконані, що уникнути справедливого покарання злочинцям не вдасться. .

Прийнято на ХХІІІ сесії Косівської районної ради 24 грудня 2019 року

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *