В Косові відбулася презентація книги «Стежками Відважного і його побратимів » (з історії визвольної боротьби сіл Старого Косова, Вербовця і Смодної 1940-1954 рр.)

30 січня 2020 року у залі засідань районної ради відбулася презентація книги «Стежками Відважного і його побратимів (з історії визвольної боротьби сіл Старого Косова, Вербовця і Смодної 1940-1954 рр.).

У презентації книги взяли участь заступник голови Косівської районної ради Володимир Петричук, завідувач сектору у справах молоді та спорту Косівської райдержадміністрації Михайло Мельничук, автори та упорядники книги Оксана Швед, Парасковія Сусак-Курендаш, Володимир Куриндаш голова братства ОУН-УПА Петро Підлетейчук та його заступник Дмитро Гладун, духовенство, начальники відділів, управлінь, структурних підрозділів районної державної адміністрації, голови об’єднаних територіальних громад та керівники установ, підприємств і організацій, голови місцевих рад, представники Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв ,засобів масової інформації району , працівники відділу культури райдержадміністрації, працівники виконавчого апарату районної ради, центральної районної бібліотеки, члени братства ОУН-УПА , жителі сіл району та учнівська молодь.

Перед учасниками заходу виступила Парасковія Сусак-Курендаш, яка підкреслила важливість виходу у світ книги, в якій зібрано матеріали з історії населених пунктів Косівського району. Для написання книги використано методична література, а також інформація учасників та очевидців сумнозвісних подій, рідних та знайомих Героїв УПА, про вихідців з місцевих сіл воїнів УПА, які боролись за державну самостійність України. У матеріалах книги також відображено розповіді та спогади про історію рідного краю, (історію визвольної боротьби сіл Старий Косів, Вербовець і Смодна 1940–1945 рр.).

За результатами багаторічної роботи книга «Стежками Відважного і його побратимів» (з історії визвольної боротьби сіл Старого Косова, Вербовця і Смодної 1940-1954 рр.), стала книгою, в якій висвітлено важливість та необхідність виходу у світ і яка містить більш ніж 400 сторінок, на яких викладено багато цікавих фактів про визначні особистостості в історії Косівщини.

У своїх виступах присутні висловили сподівання про те, що вивчення історії сіл Косівщини буде поглиблюватися та послужить підставою для наслідування підростаючому поколінню.

Сторінки книги «Стежками Відважного і його побратимів» розповідають про спогади старожилів сіл учасників визвольних змагань, а саме розповіді про відважного героя національно-визвольної боротьби Ласитчука Юрія «Відважного» та його побратимів, які вижили в роки репресій, депортованих людей, перекази про нелегкі долі їхніх родин, які проживали та творили історію населених пунктів Косівського району.

Авторів та активістів, які взяли активну участь у презетації книги «Стежками Відважного і його побратимів» нагороджено грамотами та подяками голови районної ради та голови районної державної адміністрації.

В ході презентації книги лунали чудові вірші та пісні про рідний край, про любов до своєї батьківщини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *