Про перспективи збереження карпатської бджоли – на зустрічах з місцевими пасічниками Косівщини

Активісти громадської організації «Карпатська еко-пасіка» розпочали у 2019 році роботу у рамках реалізації проекту «Карпатська бджола – спільні заходи із збереження унікальної природної спадщини в українсько-польському прикордонні», з двох інформаційних візитів у населені пункти Косівського району – село Великий Рожин та на територію Космацької сільської ради об’єднаної територіальної громади.

Так, 27 вересня 2019 року, у день туризму, розповіли громадському активу села Великий Рожин про проект, його основні заходи, заплановані активності та взяті на себе об’єднанням пасічників «Карпатська еко пасіка» зобов’язання.

Під час візиту у Великий Рожин проїхали й оглянули близько 18 км території, якою простягатиметься одна із туристичних стежок, створення якої заплановане у рамках впровадження транскордонного проекту. А ще – побували на 7 місцевих пасіках, де кожен господар дбайливо працює над збереженням карпатської автентичної бджоли і розвитком пасічницької справи.

А в неділю, 3 листопада 2019 року, відбулася зустріч із пасічниками Космацької ОТГ. Основне питання, яке згуртувало пасічний актив навколишніх сіл – перспективи розробки та реалізації проектів, спрямованих на розвиток територій.

Зокрема, голова Косівської районної ради Павло Ванджурак розповів присутнім про основні аспекти проектної діяльності та важливість активізації представників громад на місцях.

У рамках відповідної зустрічі Віталій Андрусяк, керівник громадської організації об’єднання пасічників «Карпатська еко пасіка», ознайомив присутніх з тим, як у результаті цілеспрямованої селекційної роботи, пасічницькі ідеї переросли у реальний проект та отримали фінансову підтримку Європейського Союзу.

У ході цікавого діалогу вдалося познайомити присутніх не тільки із основними моментами реалізації заходів транскордонного проекту «Карпатська бджола», але і сформувати певну стратегію подальшої роботи. Зокрема, окреслено порядок здійснення науково-моніторингової експедиції пасіками Космацької ОТГ, яка буде проводитись навесні 2020 року.

Проект реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020 ЄІС у партнерстві з Асоціацією органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна», Колочавською сільською радою Закарпатської області та Асоціацією розвитку і Промоцї Підкарпаття «Про Карпатія» (м.Ряшів, Республіка Польща).

Організаційну, інформаційну та фінансову підтримку проекту надають Косівська районна рада, Косівська районна державна адміністрація, Івано-Франківська обласна державна адміністрація, Національний природний парк «Гуцульщина».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *