Індекс споживчих цін у квітні 2020 року

Головне управління статистики в Івано-Франківській області повідомляє. За даними Державної служби статистики, інфляція на споживчому ринку у квітні 2020р. порівняно із березнем 2020р. в Україні (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м.Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях) становила 0,8%, з початку року – 1,5%, в області – 0,7% та 1,6% відповідно.

У квітні 2020р. приріст споживчих цін на 1,4–0,3% зафіксовано майже в усіх регіонах України, за винятком Тернопільської області, де споживчі ціни знизилися на 0,1%.

На споживчому ринку області у квітні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%. Найбільше (на 15,4% та 12,6%) подорожчали яйця і крупи гречані. На 10,5–0,7% зросли ціни на фрукти, цукор, макаронні вироби, свинину, овочі, безалкогольні напої. Водночас на 4,2–0,8% подешевшали маргарин, молоко, сир і м’який сир (творог), рис, риба та продукти з риби, сметана.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,2% в основному за рахунок подорожчання тютюнових виробів на 2,4%.

Зниження цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 3,1% відбулося в основному за рахунок здешевлення природного газу на 11,1%.

Зростання цін у сфері охорони здоров’я на 1,9% в першу чергу зумовлено подорожчанням фармацевтичної продукції на 2,8%.

Ціни на транспорт знизилися на 1,0% в основному через здешевлення палива та мастил на 7,6%. Водночас на 2,5% подорожчали автомобілі.

Довідка: тел. (0342) 53-39-01; e-mail: ifgus@ifstat.gov.ua.
Більше інформації: http://www.ifstat.gov.ua/EX_IN/EX-CINY_TAR.HTM (Статистична інформація/Економічна статистика/Ціни)

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2020
При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *