Інноваційна діяльність промислових підприємств області у 2019 році

Головне управління статистики інформує. Протягом 2019р. інноваційною діяльністю у промисловості області займалося 22 підприємства або 16,9% обстежених промислових (в середньому по Україні – 15,8%).

Найбільш сприятливими до інновацій були підприємства з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції, де частка інноваційно активних склала 44,4%, машинобудування (25%), текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів (20%).

На інноваційні заходи у 2019р. витрачено 230,7 млн.грн, у тому числі на придбання машин, обладнання та програмного забезпечення – 229,9 млн.грн (99,7% загального обсягу інноваційних витрат), на внутрішні науково-дослідні розробки – 0,6 млн.грн (0,2%), на іншу інноваційну діяльність (уключаючи дизайн, навчання, маркетинг та іншу відповідну діяльність) – 0,2 млн.грн (0,1%). Основним джерелом фінансування інноваційних витрат залишаються власні кошти підприємств – 227,8 млн.грн або 98,7% загального обсягу витрат на інновації.
Найбільше коштів на інноваційні заходи витрачено підприємствами з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції (90,5% загального обсягу витрат на інновації); частка підприємств машинобудування склала 4,2%, з виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів – 2,7%, текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів – 2,1%, інших видів економічної діяльності – 0,5%.

У 2019р. 95,5% інноваційно активних промислових підприємств упроваджували інновації у виробництво, зокрема, ними освоєно виробництво 105 інноваційних видів продукції, з яких 31 – нові види машин, устатковання, приладів, апаратів. Найбільшу кількість інноваційних видів продукції впроваджено на підприємствах з виробництва ігор та іграшок (38,1% загальної кількості впроваджених видів інноваційної продукції), машинобудування (29,5%), з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції (20%).

Для підвищення технічного та технологічного рівня виробництва на підприємствах області було впроваджено 21 новий технологічний процес, 90,5% з яких забезпечили економне використання матеріальних та енергетичних ресурсів. Найбільше інноваційних технологічних процесів впровадили підприємства з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції та з виробництва гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції (по 19%), текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів; машинобудування (по 14,3%).

З метою здійснення нововведень 5 підприємств придбали 11 нових технологій (устатковання і результатів досліджень та розробок), з яких 7 – за межами України.

У 2019 році 68,2% підприємств, які здійснювали інноваційну діяльність, реалізували інноваційної продукції на суму 141,9 млн.грн, у т.ч. продукції, що була новою виключно для підприємства – на 130,9 млн.грн (з неї за межі держави – на 18,4 млн.грн), новою для ринку – на 11 млн.грн (на 9,3 млн.грн).

Довідка: тел. (0342)79-20-57; e-mail: ifgus@ifstat.gov.ua.
Більше інформації: http://www.ifstat.gov.ua/EX_IN/EX-PROM.htm

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2020
При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *