Зовнішня торгівля області товарами у січні–березні 2020 року

Головне управління статистики інформує. Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області у січні–березні 2020р. становили 186,8 млн.дол. США, імпорту – 150,3 млн.дол. США. Порівняно з січнем–березнем 2019р. обсяги експорту зменшилися на 8,2%, імпорту – на 6,4%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 36,5 млн.дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,24.

Cеред регіонів України за обсягами експорту товарів область посіла 17 місце, імпорту товарів – 14 місце.

Партнерами області у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти з 93 країн світу.

Найбільші експортні поставки здійснювалися до Румунії, Індії, Туреччини, Польщі, Словаччини, Чехії, Італії, Білорусі, Об’єднаних Арабських Еміратів, Російської Федерації, Німеччини.

Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив 108,1 млн.дол. США або 57,9% від загальнообласного обсягу експорту.

У товарній структурі експорту області значну частку обсягів займали полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, деревина і вироби з деревини, живi тварини, продукти тваринного походження, мінеральні продукти, продукти рослинного походження.

У розрахунку на одну особу населення в області експортовано товарів на 136,6 дол. США (по Україні – 292,5 дол. США), що відповідає 19 місцю серед регіонів держави.

В обсягах імпорту вагомими були надходження з Російської Федерації, Румунії, Німеччини, Польщі, Китаю, Білорусі, Італії.

З країн ЄС отримано товарів на 75,3 млн.дол. США, що складає половину загальнообласних обсягів імпорту.

Серед імпортних надходжень найбільшу питому вагу займали обсяги мінеральних продуктів, машин, обладнання та механізмів, електротехнічного обладнання, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості. Значними були і обсяги імпорту полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них, засобів наземного транспорту, текстильних матеріалів та текстильних виробів і недорогоцінних металів та виробів з них.

Довідки за телефоном: (0342) 53-35-17; e-mail: ifgus@ifstat.gov.ua.
Більше інформації: http://www.ifstat.gov.ua/EX_IN/EX-ZEZ.htm

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2020
При використанні інформації посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *