Фінансові результати діяльності великих та середніх підприємств та стан взаєморозрахунків на 31 березня 2020 року

Головне управління статистики інформує. Великими та середніми підприємствами області, які підлягали обстеженню, у січні–березні 2020 року отримано негативний фінансовий результат діяльності до оподаткування в загальній сумі 5258,8 млн.грн збитку.

Збиткове сальдо фінансового результату до оподаткування сформовано, в основному, за рахунок нерентабельної діяльності підприємств промисловості (4710,3 млн.грн збитку), зокрема підприємств переробної промисловості (4729,5 млн.грн) та підприємств з водопостачання; каналізації, поводження з відходами (41,8 млн.грн). Збитково спрацювали і підприємства сфери оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів (175,2 млн.грн збитку), транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності (33,8 млн.грн).

Позитивне сальдо фінансового результату до оподаткування отримано будівельними організаціями та підприємствами сфери адміністративного та допоміжного обслуговування (відповідно 3 млн.грн та 1,8 млн.грн прибутку).

Частка збиткових підприємств у січні–березні 2020 року склала 42%, ними допущено збиток у сумі 5677,2 млн.грн. Прибутковими підприємствами, частка яких склала 58%, отримано 418,4 млн.грн прибутку.

Нерентабельною була і операційна діяльність великих та середніх підприємств області; рівень збитковості у І кварталі 2020 року склав 4,2%.

Станом на 31 березня 2020 року загальні обсяги дебіторської та кредиторської заборгованості великих та середніх підприємств області, які підлягали обстеженню, склали 34,4 та 12,8 млрд.грн відповідно.
За видами економічної діяльності основна частина заборгованості припадала на підприємства промисловості – 59,8% дебіторської та 54,5% кредиторської; оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів – 28,7% та 20,9%, транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності – 7,8% та 13,6% відповідно. У структурі дебіторської заборгованості 23,3% займають неоплачені покупцями борги за відправлені товари, проведені роботи та надані послуги, кредиторської – 68,8% складають борги підприємств за отримані від постачальників матеріали та сировинні ресурси.

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2020
При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики
в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *