Зовнішня торгівля товарами міст і районів області у січні–березні 2020 року

Головне управління статистики в області інформує.

Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області у січні–березні 2020р. становили 186,8 млн.дол. США, імпорту – 150,3 млн.дол. США. Порівняно з січнем–березнем 2019р. обсяги експорту зменшилися на 8,2%, імпорту – на 6,4%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 36,5 млн.дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,24.

Партнерами області у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти з 93 країн світу.

Серед міст та районів області найбільша частка експорту товарів належала суб’єктам м.Калуша (45,7% загальнообласних обсягів) та обласного центру (32,3%). Вагомими були обсяги експорту з Тисменицького (6,4%), Рожнятівського (3,2%), Долинського (3,1%), Рогатинського (1,4%) районів та м.Коломиї (1,3%).
Питома вага решти міст обласного значення та районів області склала від 1,1% у м.Болехові та 1% у Надвірнянському районі до 0,2% у мЯремче та 0,1% у Богородчанському районі.

На тлі загальнообласного скорочення обсягів експорту товарів у порівнянні з січнем–березнем 2019р., суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності Городенківського району у 4,2 раза збільшили обсяги відвантажень за межі країни (насамперед продуктів рослинного і тваринного походження), Богородчанського (в основному деревини і виробів з деревини) – в 1,6 раза, Коломийського районів (продуктів рослинного походження, деревини та виробів з деревини) – в 1,5 раза. Майже на 9% і 4% відповідно зросли обсяги експорту суб’єктів міст Болехова та Калуша.

У решті міст обласного значення і районах відбулося зменшення відвантажень товарів за межі країни.
Зокрема, у 3,5 раза зменшився експорт товарів суб’єктами Рогатинського району (насамперед продуктів рослинного походження), на 28,8% – м.Яремче (деревини та виробів з деревини), на 27,8% – Калуського району (виробів з чорних металів, засобів наземного транспорту), на 20,7% – м.Коломиї (деревини та виробів з деревини, текстильних матеріалів та текстильних виробів). На 15,7–13,6% зменшилися обсяги експорту з Надвірнянського, Рожнятівського районів та м.Івано-Франківська, на 10,9–10,4% – Тисменицького, Верховинського, Галицького, на 6,4% – Косівського, на 4,6% – Снятинського районів.

Найбільші обсяги надходжень з-за меж країни отримали суб’єкти господарювання міст Калуша (44,3% загальнообласних обсягів), Івано-Франківська (36,1%) та Тисменицького району (6,7%). Частка загальнообласних обсягів імпорту суб’єктів Долинського району склала 2%, м.Коломиї – 1,6%, Калуського району – 1,4%, Рогатинського, Надвірнянського районів та м.Яремче – по 1,2%. Питома вага надходжень до решти міст обласного значення та районів становила 0,8–0,1%.

У порівнянні з січнем–березнем 2019р. вагомо зросли обсяги імпорту товарів, які отримали з-за меж країни суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності Галицького району (в 1,5 раза) (в основному механічних машин), м.Яремче (на 41,2%) (за рахунок засобів наземного транспорту). В межах 6,3–3,1% збільшилися обсяги товарів імпортованих суб’єктами Долинського, Косівського районів та м.Калуша. Майже на рівні відповідного періоду минулого року залишилися обсяги імпорту товарів суб’єктами Надвірнянського району. У решті міст та районів області відбулося скорочення імпортних надходжень. Зокрема, у 4,6 раза зменшилися обсяги імпорту товарів суб’єктами Верховинського (насамперед засобів наземного транспорту), у 2,3 раза – Рожнятівського (паперу та картону, засобів наземного транспорту), у 2,2 раза – Богородчанського (електричних машин, засобів наземного транспорту), в 1,9–1,5 раза – Тлумацького (механічних машин, засобів наземного транспорту), Коломийського і Калуського (в основному засобів наземного транспорту) районів, міст Болехова (шкур необроблених, шкір вичинених, засобів наземного транспорту) та Бурштина (мінеральних продуктів). У суб’єктів господарювання м.Коломиї, Тисменицького та Городенківського районів обсяги імпортних надходжень у порівнянні з січнем–березнем минулого року зменшились на 24,8–19,3%, м.Івано-Франківська, Рогатинського та Снятинського районів – на 8,3–5,9%.

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2020
При використанні інформації посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *