Прес-випуск до Дня працівників торгівлі

Головне управління статистики в області інформує. В ринковій економіці торгівля є найбільш розповсюдженою сферою підприємницької діяльності та сферою застування праці.

Внесок торговельних підприємств у створення валової доданої вартості в області складає близько 12%. Понад 22% усіх підприємств – суб’єктів господарювання області здійснювали діяльність у сфері оптової та роздрібної торгівлі. У 2019 році на цих підприємствах було зосереджено 12,8% найманих працівників області. У структурі реалізації продукції (товарів, послуг) області підприємствами оптової та роздрібної торгівлі забезпечено 38% обсягів, що у розрахунку на одного працюючого склало 3420,7 тис.грн (в цілому по області – 1172,6 тис.грн).

Обсяг обороту роздрібної торгівлі підприємств (юридичних осіб) та фізичних осіб-підприємців, основним видом діяльності яких є роздрібна торгівля, у 2019 році склав 25,8 млрд.грн. На одного мешканця області через торгову мережу у 2019р. продано товарів на суму 16 тис.грн. За індексом фізичного обсягу обороту роздрібної торгівлі (у порівнянних цінах), який склав 109,4%, область посіла 15 місце серед регіонів України. Через торгову мережу підприємств (юридичних осіб) упродовж 2019 року продано товарів на суму 15,8 млрд.грн, з якої 36% – це обсяги від продажу продовольчих товарів, 64% – непродовольчих.

У 2019 році товарооборот підприємств, основним видом економічної діяльності яких є оптова торгівля, становив 37,6 млрд.грн., де продовольчі товари займали близько 15% обсягів, серед яких 87,4% – продукція вітчизняних виробників.

Упродовж минулого року у сфері торгівлі освоєно 313 млн.грн капітальних інвестицій, з яких понад 90% вкладено у підприємства оптової торгівлі.

Довідково: За підтримки ініціативи працівників торгівлі та професійних спілок згідно із Указом Президента «Про День працівників торгівлі» від 5 червня 1995 року професійне свято в Україні відзначається щорічно в останню неділю липня.

Щиро вітаємо працівників сфери торгівлі зі святом! Бажаємо міцного здоров’я, успішної діяльності, розвитку справи та приємних покупців.

Довідка: тел. (0342) 53-35-17, e-mail: ifgus@ifstat.gov.ua
Більше інформаціїі: http://www.ifstat.gov.ua/EX_IN/EX-V_TORG.htm
© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2020

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *