Проведення XXVII Міжнародного гуцульського фестивалю перенесено на 2021 рік

Сьогодні, 28 липня 2020 року у адміністративному приміщенні Косівської районної ради, під керівництвом голови ГО Всеукраїнське товариство «Гуцульщина» Дмитра Стефлюка, відбулося засідання Управи Всеукраїнського товариства «Гуцульщина» з представниками відділі культури районів і міст, що входять до етнорегіону Гуцульщина.

У засіданні взяли участь: голова районної ради Павло Ванджурак, голова районної державної адміністрації Петро Іванишин, заступник голови райдержадміністрації Назарій Бойчук, завідувач сектору культури райдержадміністрації Василь Струк, представники районних та міських товариств «Гуцульщина» Косова, Яремча, Надвірни, Вижниці, Коломиї, Верховини, Рахова та Путили , а також представники засобів масової інформації Гуцульського регіону.

Основним питанням на порядку денному було обговорення та прийняття рішення про перенесення проведення XXVII Міжнародного гуцульського фестивалю. Попередньо організація популярної та важливої для гуцульської спільноти щорічної культурно-мистецької події планувалась на території Косівського району у вересні 2020 року. Однак, враховуючи виклики сьогодення, карантинні обмеження, а також ті обставини, що учасниками і гостями традиційного міжнародного гуцульського фестивалю щорічно є сотні людей з різних регіонів України, чисельні міжнародні делегації, Управа Всеукраїнського ГО «Гуцульщина» одностайно прийняла рішення про перенесення фестивалю на 2021 рік. Місце проведення залишається незмінним – Косівщина.

Крім того, Дмитро Стефлюк проінформував присутніх про те, що активна і цілеспрямована робота впродовж останніх двох років принесла приємний та довгоочікуваний результат: Міжнародний гуцульський фестиваль отримав статус «державного фестивалю». Відповідний нормативно-правовий документ підписаний на рівні Міністерства культури та інформаційної політики України в кінці червня цього року.

Відповідно до порядку денного учасники засідання розглянули також ряд планових питань щодо діяльності товариства:

  • Інформація «Про звернення Х з’їзду Всеукраїнського товариства «Гуцульщина»» щодо збереження районів Гуцульського регіону, як окремих адміністративно-територіальних одиниць.
  • Інформація «Про звернення Х з’їзду Всеукраїнського товариства «Гуцульщина», щодо демонстрації кінофільмів «Останній москаль» та «Великі вуйки».
  • Про перспективи розвитку музейної справи на Гуцульщині.
  • Про особливості проведення культурно-мистецьких заходів на території Гуцульщини в умовах карантину.
  • Про стан видавництва журналу «Гуцульщина» та регіональних видань (газети, журнали, книги).
  • Інформація про відзначення 30-річчя створення товариства «Гуцульщина» в Україні.
  • Про співпрацю з Фундацією українських гуцулів Румунії.

У ході зустрічі її учасники обговорили всі заплановані питання порядку денного та за підсумками засідання прийняли відповідні рішення і рекомендації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.