Будівництво на Івано-Франківщині

Головне управління статистики інформує. Будівництво є основним фактором поліпшення житлових та культурно-побутових умов життя населення, динамічного розвитку усіх галузей виробництва та соціальної сфери.

В області внесок будівельних підприємств у створення валової доданої вартості в останні роки складає 3–7%. Будівельна галузь області представлена підприємствами-юридичними особами (55% до загальної кількості суб’єктів господарювання у сфері будівництва) та фізичними особами-підприємцями (45%). У 2019р. (за попередніми даними) будівельну діяльність здійснювали 1174 підприємства, серед яких 22 – середні, 1152 – малі.

Будівельний комплекс області є привабливим для інвестування. У 2019р. підприємствами будівельної галузі освоєно 2,4 млрд.грн капітальних інвестицій, що становить 25,4% загальнообласного обсягу капітальних інвестицій, за січень–березень 2020р. – 363,6 млн.грн (36,9%).

У 2019р. виробництво будівельної продукції порівняно з попереднім роком збільшилось на 7,8% і склало 3,7 млрд.грн, або 2,7 тис.грн у розрахунку на одну особу населення. За обсягом виробленої будівельної продукції область посіла 13 місце серед регіонів України, зокрема на одну особу – 12 місце, за індексом будівельної продукції – 20 місце.
У 2019р. частка робіт, виконаних на будівництві інженерних споруд, становила 50,4% від загального обсягу, нежитлових будівель – 27,3%, житла –22,3%.

В області активно ведеться житлове будівництво: у 2019р. прийнято в експлуатацію 752,9 тис.м2 загальної площі житлових будівель нового будівництва або 550 м2 у розрахунку на 1000 осіб постійного населення (в середньому по Україні – 263 м2). За обсягом загальної площі житлових будівель, прийнятих в експлуатацію, у розрахунку на 1000 осіб Івано-Франківщина посіла 2 місце серед регіонів держави, за обсягом в цілому – 5 місце, за темпом зростання – 3 місце.

За останніми результатами вибіркового обстеження умов життя домогосподарств більше третини (34%) сімей нашого краю мають у своєму користуванні чотири кімнати і більше, 28,5% – три кімнати, 26,6% – дві кімнати. Кожне четверте домогосподарство проживає в окремій квартирі, 74,1% – в індивідуальному будинку або його частині.

Крім того, на території області протягом 2019р. прийнято в експлуатацію ряд новозбудованих об’єктів соціальної сфери, серед яких школи, дошкільні навчальні заклади, навчально-виховний комплекс інноваційної освіти, поліклініка, діагностичний центр, амбулаторії, спортивно-оздоровчі центри; об’єкти туристично-рекреаційного призначення – будинки відпочинку, готелі і мотель; а також офісні і торговельні будівлі, складські приміщення, будівлі сільськогосподарського призначення, будівлі підприємств промисловості – машинобудування та металообробної, хімічної та нафтохімічної, харчової, лісової, деревообробної та целюлозо-паперової.

Довідково: Згідно з Указом президента України №273/93 від 22 липня 1993 року в Україні щорічно у другу неділю серпня відзначається День будівельника.

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2020
При використанні інформації, посилання на Головне управлін
ня статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *