Інвестиційне забезпечення економіки області у січні–червні 2020 року

Головне управління статистики інформує. У січні–червні 2020р. підприємствами та організаціями області за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 2080,6 млн.грн капітальних інвестицій, що на 45,5% менше від обсягу відповідного періоду 2019р. У розрахунку на одну особу населення обсяг капітальних інвестицій склав 1520,9 грн.

Cеред регіонів держави за обсягом освоєних капітальних інвестицій Івано-Франківщина посіла 19 місце, за індексом – 22 місце.

Основним джерелом фінансування капітальних інвестицій виступають власні кошти підприємств та організацій, за рахунок яких освоєно 50,1% загального обсягу, та кошти населення на будівництво житла – 22,3%. Частка інвестицій, профінансованих з державного та місцевих бюджетів, становила 18%.

Переважну частку капітальних інвестицій (96,6% загального обсягу) вкладено у матеріальні активи, зокрема у будівлі житлові спрямовано 28,2% усіх вкладень, інженерні споруди – 20,3%, на придбання машин, обладнання, інвентарю – 20,2%, будівлі нежитлові – 14,5%, на придбання транспортних засобів – 11,2%. Частка нематеріальних активів у загальному обсязі інвестицій склала 3,4%.

Найбільшу частку капітальних інвестицій спрямовано у розвиток підприємств промислової діяльності (31,1% загального обсягу капітальних інвестицій або 647,2 млн.грн), зокрема найбільше вкладено у підприємства з виробництва гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції, хімічних речовин і хімічної продукції, харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів, якими освоєно 13,8% загальнообласного обсягу.

Вагомою була частка капітальних інвестицій, освоєних підприємствами будівельної діяльності (28% загальнообласного обсягу), закладами державного управління й оборони; обов’язкового соціального страхування (13,3%), підприємствами сільського, лісового та рибного господарства (7%), організаціями, що здійснюють операції з нерухомим майном (6,5%).

На будівництві житла у січні–червні 2020 року освоєно 587 млн.грн, що на 41,3% менше порівняно з січнем–червнем 2019 року. Населенням у будівництво житла інвестовано 78,9% цих коштів.

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2020
При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *