Громади Косівщини і Канади налагоджують співпрацю

У Косівській районній раді офіційно підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо налагодження майбутньої співпраці між Косівським районом Івано-Франківської області та територіальними громадами округу Смокі Лейк (Smoky Lake), провінції Альберта (Канада).

30 вересня 2020 року у форматі онлайн-конференції на платформі Zoom відбулась зустріч представників двох сторін та офіційне завершення підписання двохстороннього Меморандуму.

Канадську сторону представляли староста повіту (кантону) Смоукі Лейк Крег Лукінюк, мер містечка Смоукі Лейк (Smoky Lake) Хенк Головайчук та працівники міської ради, представники двох територіальних громад Вільна (Vilna) і Васкатенау (Waskatenau) повіту (кантону) Смокі Лейк, а також президент Альбертсько-Української комерційної палати Віталій Мілентьєв.

З української сторони були присутніми голова районної ради Павло Ванджурак, міський голова міста Косова Юрій Плосконос, керуюча справами виконавчого апарату Косівської районної ради Роксолана Барчук, депутат Космацької ОТГ Микола Чорняк, начальник Косівського районного відділу Управління ДСНС України в Івано-Франківській області Василь Ковалюк, помічник начальника Управління ДСНС України в Івано-Франківській області з міжнародного співробітництва Микола Бурлак, виконавчий директор Західноукраїнського відділення Альбертсько-Української комерційної палати Андрій Юзюк.

Налагодженню двосторонніх відносин між Косівщиною та Смокі Лейк передувала дворічна підготовча робота з обох сторін, що розпочалася за підсумками робочого візиту голови районної ради Павла Ванджурака у складі офіційної делегації з Івано-Франківської області до столиці провінції Альберти міста Едмонтона навесні 2018 року.

У тексті задекларованих намірів, які відображені у підписаному Меморандумі, зокрема йдеться:

«Визнаючи тривалі культурні та історичні зв’язки і дружбу, що існують між жителями Івано-Франківщини та Альберти, визнаючи зобов’язання щодо покращення і збереження історичних та культурних зв’язків, Косівський район та Регіон Смокі Лейк укладають цей Меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці в наступних напрямах:

  • докладання зусиль до підготовки та підписання договору про побратимство між Косівським районом та Регіоном Смокі Лейк;
  • підтримування можливості для співпраці між організаціями приватного сектору шляхом сприяння встановленню зв’язків та прямих контактів;
  • сприяння більш широким можливостям для співпраці в сферах освіти, культури, економіки та громадських ініціатив»

Завантажити: Меморандум про взаєморозуміння щодо налагодження майбутньої співпраці між Косівським районом Івано-Франківської області та територіальними громадами округу Смокі Лейк (Smoky Lake), провінції Альберта (Канада)

Підписаний між територіальними громадами Косівщини та Смоукі Лейк Меморандум про взаєморозуміння щодо налагодження майбутньої співпраці — перший крок у подальшому розвитку взаємних ділових та партнерських відносин.

Довідково. Альбе́рта — одна з 10 провінцій Канади. Місто Едмонтон – столиця провінції та “нафтова столиця” Канади. Альберта займає площу 661 848 км², на 20 % більшу, ніж територія України. Це робить її четвертою за величиною серед канадських провінцій. Смоукі-Лейк — невелике містечко в центральній частині Альберти, Канада, у складі муніципального району Смоукі-Лейк. Розташоване за 116 км на північний схід від м.Едмонтон, між річкою Північний Саскачеван, Смокі-Крік та Білою Землею, в основному сільськогосподарському районі. Смоукі Лейк є муніципальним управлінням округу (кантону) Смокі-Лейк.

Детальніше про кантон та містечко.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.