Відбулася завершальна сесія Косівської районної ради VІІ скликання

У четвер, 22 жовтня 2020 року, відбулося друге пленарне засідання двадцять сьомої заключної сесії Косівської районної ради VІІ скликання. Пленарне засідання проходило під керівництвом голови районної ради Павла Ванджурака.

У роботі сесійного засідання взяли участь: 25 депутатів районної ради із 40 обраних, депутат Івано-Франківської обласної ради Ігор Яремин, голова Косівської районної державної адміністрації Петро Іванишин, керівники установ,організацій, працівники виконавчого апарату районної ради.

Із порядку денного ХХVІІ чергової сесії залишилися нерозглянуті три питання:

  • Про внесення змін до районного бюджету на 2020 рік ;
  • Про закріплення майна спільної власності територіальних громад району на праві оперативного управління за Смоднянською гімназією;
  • Про підсумки роботи районної ради сьомого скликання.

Першочергово депутати районної ради сьомого скликання розглянули та прийняли рішення, що стосувалися внесення змін до районного бюджету на 2020 рік.

Наступним було обговорено питання у сфері управління комунальної власністю району щодо закріплення майна спільної власності територіальних громад району на праві оперативного управління за Смоднянською гімназією, з приводу якого прийнято відповідне рішення:

Одним з основних питань порядку денного заключного пленарного засідання 27 чергової сесії Косівської районної ради було питання «Про підсумки роботи районної ради сьомого скликання».

З інформацією про підсумки роботи районної ради сьомого скликання перед депутатським корпусом виступив голова районної ради Ванджурак Павло Іванович, який зазначив, наступне:

«Відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про статус депутатів місцевих рад», дотримуючись принципів відкритості та прозорості у роботі Косівської районної ради, хочу підвести підсумки роботи очолюваного мною органу місцевого самоврядування за період 2015–2020 роки сьомого скликання».

У своєму виступі, голова районної ради Павло Ванджурак наголосив, що районна рада забезпечила повноцінну діяльність галузей (освіти, культури, дошкілля і позашкілля), які повністю або частково фінансувались з районного бюджету. За п’ять років роботи було відкрито десять дошкільних установ – як окремих юридичних організацій, так і у вигляді нових груп у складі навчально-виховних комплексів. Відкрито дитячі садочки: Баня-Березові, Розтоках, Соколівці групи при НВК у Річці, Великому і Малому Рожинах, додаткові групи у Пістинському та Кутському ДНЗ.

Протягом сьомої каденції депутатами щороку виділялись кошти з районного бюджету на Програму підтримки книговидання для місцевих авторів, що дало можливість поповнити виданнями наших краян бібліотечні фонди Косівщини.

Також виділено відповідні кошти з районного бюджету на встановлення десяти антивандальних майданчиків, які функціонують (встановлені) в Косові, Прокураві, Соколівці, Уторопах та інших населених пунктах району.

Районна рада активно сприяла створенню місцевої пожежної команди у Яворові та щороку виділялась більша частина коштів на оплату заробіітної плати працівникам з населених пунктів Яворова і Пістиня, селища Кутів. Також спрямовано частину видатків на збереження і розвиток народного мистецтва, популяризації нашого краю.

Щорічно депутати місцевого представницького органу виділяли з районного бюджету кошти на програму розвитку перспективної галузі на теренах Гуцульщини – туризму. Ці кошти використовувались зокрема, для видавництва друкованої продукції, що популяризує Косівщину; для проведення робіт з облаштування місць відпочинку, тощо.

За період сьомого скликання районна рада була одним з організаторів фестивалю гуцульської культури «Ґражда–фест», виступала і серед організаторів Міжнародного фестивалю-ярмарку «Барви карпатського ліжника».

На Косівщині традиційно проходив фестиваль кераміки ремесл і фольклору «Мальований дзбаник», який здобув славу в Україні. Завдяки співфінансуванню з районного бюджету на Косівщині було реалізовано ряд інших міжнародних проєктів, які в основному пов’язані з народними ремеслами та туризмом.

Виконавчий апарат і депутатський корпус також працювали над залученням коштів у рамках міжнародних європейськиї проєктів. Загалом на Косівщину у рамках даного проєкту надійде понад 300 тисяч євро у вигляді грантових коштів на реконструкцію приміщення для Центру карпатської культури та відродження бджіл карпатської породи — резюмував у своєму виступі голова районної ради Павло Ванджурак.

За період роботи районної ради сьомого скликання усі питання готувались профільними депутатськими комісіями та структурними підрозділами районної державної адміністрації у відповідності до визначеного радою плану роботи на поточні роки.

Органи місцевого самоврядування Косівщини брали активну участь в щорічних обласних конкурсах проєктів, що дало змогу реалізувати багато важливих справ.

За звітний період вирішувались питання у сфері підтримки медичної галузі, освіти щодо надання якісних послуг з теплопостачання комунальних підприємств районної ради, надано фінансову підтримку з районного бюджету органам місцевого самоврядування щодо співфінансування проєктів-переможців щорічних обласних конкурсів, що сприяло соціально-економічному та культурному розвитку Косівщини.

Підсумовуючи інформацію про виконану роботу районної ради сьомої каденції, Павло Іванович окреслив основні питання, які першочергово вирішувались, а саме:

  • підтримка ініціатив з метою забезпечення соціально-економічного та культурного розвитку району;
  • координація та вжиття заходів з метою забезпечення належного функціонування комунальних установ та комунальних підприємств на території Косівського району;
  • створення умов для покращення якості надання освітніх та медичних послуг жителям Косівщини;
  • підтримка ініціатив у сфері збереження, розвитку та промоції історико-культурної спадщини району;
  • промоція Косівщини, її сильних сторін та можливостей на рівні регіональних, всеукраїнських та міжнародних заходів, зустрічей, форумів.

Підвівши підсумки результатів роботи Косівської районної ради сьомого скликання Павло Іванович зазначив, що спільна робота з депутатським корпусом була злагодженою, виваженою та конструктивною.

Заслухавши інформацію голови районної ради Павла Ванджурака про підсумки роботи Косівської районної ради сьомого скликання впродовж 2015–2020 років, депутати вирішили взяти до відома, за що проголосувало 24 народних обранців.

По закінченню пленарного засідання голова районної ради Павло Ванджурак подякував депутатському корпусу за плідну та злагоджену роботу за час діяльності Косівської районної ради.

Хочу відзначити і подякувати за співпрацю депутатам різних рівнів, головам місцевих рад, які вболівають за розвиток своїх населених пунктів та Косівського району. Разом ми докладали усіх можливих зусиль до вирішення місцевих питань і проблем, які стосувалися різних сфер життя району.

Завантажити: Презентація підсумків роботи ради 7 скликання (6Мб, .pptx)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *