Інформація про реалізацію проєкту-переможця ІІ районного Конкурсу для громадських організацій – «Патріотизм в гуцульськім стилі»

Проєкт «Патріотизм в гуцульськім стилі» визнаний переможцем Конкурсу з визначення проєктів, розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання яких надається фінансова підтримка з районного бюджету в 2020 році. Організатор конкурсу – Косівська районна рада, фінансування – у рамках реалізації Комплексної районної цільової програми соціального захисту населення Косівського району у 2017-2021 роках, затвердженої рішенням районної ради №213-6/2016 від 15.12.2016 року.

Проєкт реалізовувася ГО “Спадщина Гуцульщини” у співпраці з Національним природним парком “Гуцульщина”.

Метою проєкту є зацікавлення і ознайомлення дитячої, підліткової, дорослої категорії населення з історичною спадщиною Гуцульського краю шляхом використання актуальних наочностей.

Завданням проєкту є підвищення рівня патріотизму у школярів, усвідомлення унікальності гуцульського етносу, детальне ознайомлення із традиціями будівництва та архітектурою хати-ґражди.

Рис. 1. Готовий макет-конструктор хати-гражди

Рис. 2. Виготовлення макета-конструктора хати-гражди на різних етапах

В рамках виконання проєкту в НПП “Гуцульщина” 21 вересня відбулася презентація ідей та основних положень проєкту. Зокрема, широкому загалу був представлений дерев’яний макет-конструктор хати-ґражди, як основна наочність, що використовуватиметься у роботі із дітьми. Тоді ж презентовані основні відомості щодо того, якими принципами керувались наші предки, коли зводили оселю, яка служила надійною фортецею для багатьох поколінь. Про вагомість подібних розробок і необхідність координації співпраці в рамках і поза рамками проєктів між НПП «Гуцульщина» та місцевими органами влади наголосили директор парку Юрій Стефурак і голова районної ради Павло Ванджурак.

Наступним пунктом використання макета-конструктора хати-гражди стала його експозиція в Науково-просвітницькому центрі НПП «Гуцульщина». Відвідувачі центру мали нагоду послухали розповіді про звичаї і традиції Гуцульщини, про повір’я і приказки місцевого населення.

Активісти ГО «Спадщина Гуцульщини» також презентували хату-гражду школярам Вербовецької гімназії. Основну увагу ініціатори проєкту продовжуватимуть зосереджувати на тому, що важливо зберігати родинні гуцульські традиції. А макет «хати-гражди» відвідає у майбутньому ще не один навчальний заклад освіти Косівського району.

Робота у напрямку збереження історико-культурних традицій і популяризації краю триватиме.

К.б.н., старший науковий співробітник НПП «Гуцульщина»,
керівник проєкту Марія Пасайлюк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *