На Косівщині визначено переможців майстрів народного мистецтва на здобуття премії імені Олекси Бахматюка

Сьогодні, 5 листопада 2020 року в кабінеті голови районної ради відбулось засідання організаційного комітету з присудження районної премії імені Олекси Бахматюка.

Засідання проходило під головуванням голови Косівської районної ради, голови оргкомітету Павла Ванджурака та за участі 5-ти членів комісії: Петра Іванишина — голови Косівської райдержадміністрації, Марії Гринюк — кандидата мистецтвознавця, голови БО БФ «Автентика Гуцульщини», Заслуженого діяча мистецтв України, Івана Кочержука — голови регіональної організації НСХУ, Заслуженого художника України, Михайла Трушика — голови Косівського осередку НСМНМ, Заслуженого майстра народної творчості України.

«Сьогодні ми проводимо засідання оргкомітету у рамках реалізації заходів районної цільової програми «Розвитку та охорони Косівської мальованої кераміки» на 2018–2021 роки та відповідно до Положення про районні премії у галузі народного мистецтва і культури на здобуття Премії імені Олекси Бахматюка у 2020 році для майстрів народного мистецтва, що є носіями традицій місцевої мальованої кераміки. В першу чергу запровадження Премії імені Олекси Бахматюка дає можливість відзначити майстрів, які у своїй праці досягли високого мистецького рівня, а також заохочення молодого покоління до творчої праці» — зазначив на початку засідання голова Комітету Павло Ванджурак.

Цього року на здобуття Премії імені Олекси Бахматюка запропоновано майстрів, які розвивають та примножують традиції в технології, формотворенні, декоруванні місцевої мальованої кераміки та відзначились особливостями творчого стилю та у своїй творчій праці досягли визначної майстерності.

Члени оргкомітету ознайомилися з матеріалами, поданими на здобуття районної премії імені Олекси Бахматюка та обговорили кандидатури номінантів.

За результатами обговорення та голосування, лауреатами районної премії імені Олекси Бахматюка у 2020 році стали:

  1. Гринюк Марія Миколаївна — заслужений діяч мистецтва України, керамік та мистецтвознавець, якій присуджено 1-е місце;
  2. Серьогіна Ірина Василівна — заслужений майстер народної творчості України, якій присуджено 2-е місце;
  3. Чорний Микола Орестович — майстер художньої кераміки; якому присуджено 3-е місце.

Відповідно до Положення про районні премії у галузі народного мистецтва і культури на здобуття Премії імені Олекси Бахматюка, нагородження лауреатів відбудеться 10 грудня цього року під час відзначення 200-річчя від дня народження Олекси Бахматюка.

Олекса Петрович БахматюкДовідково: Оле́кса Бахматю́к (*10 грудня 1820, Косів — †15 березня 1882, там же[1]) — український майстер декоративного розпису на кахлях.
10 грудня 1820 року у Косові на Івано-Франківщині народився Олекса Бахматюк, майстер декоративного розпису кераміки, представник косівської школи народної кераміки. Олекса Бахматюк є однією з найвизначніших постатей у місцевому гончарстві, класиком гуцульської кераміки, найвидатнішим майстром-гончаром Гуцульщини, авторству якого належать понад сотні кахлевих мальованих печей з багатообразними сюжетними композиціями, безліч мальованих тарелів, ваз, дзбанків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *