Індекс споживчих цін у жовтні 2020 року

Головне управління статистики в Івано-Франківській області повідомляє. За даними Державної служби статистики, інфляція на споживчому ринку в жовтні 2020р. порівняно із вереснем 2020р. в Україні (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м.Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях) становила 1,0%, в області – 1,3%, з початку року – 2,7% та 4,0% відповідно.

У жовтні 2020р. приріст споживчих цін на 1,8–0,6% зафіксовано в усіх регіонах України.

На споживчому ринку області в жовтні п.р. у порівнянні з вереснем п.р. ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,2%. Найбільше (на 21,5% та 20,2%) подорожчали цукор та яйця. На 6,6–1,5% зросли ціни на соняшникову олію, маргарин, м’ясо птиці, продукти переробки зернових, хліб, сир і м’який сир (творог), масло. Водночас на 6,1% подешевшали фрукти, на 2,9–0,3% – овочі, свинина, молоко, риба та продукти з риби.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 1,0%, у т.ч. на алкогольні напої – на 1,0%, тютюнові вироби – на 1,0%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 6,0% відбулося в основному за рахунок підвищення цін на природний газ на 18,6%.

Ціни на транспорт зросли на 0,5% в першу чергу за рахунок подорожчання автомобілів на 1,2%, палива та мастил – на 1,0%. Разом з тим на 0,7% подешевшав проїзд у залізничному пасажирському транспорті.

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2020
При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *