У Косові відбулося урочисте вручення дипломів лауреатам районної премії імені Олекси Бахматюка

Сьогодні, 19 листопада 2020 року о 10.00 годині у Косівському районному Будинку культури відбулося урочисте вручення дипломів лауреатам Премії імені Олекси Бахматюка за участю голови районної ради Павла Ванджурака та голови райдержадміністрації Петра Іванишина.

Урочисту церемонію відкрив начальник відділ культури, національностей та релігій райдержадміністрації Струк Василь Васильович, який привітав працівників культури району із Всеукраїнським днем працівників культури та майстрів народного мистецтва, яке відзначалося 9 листопада.

З словами привітання з нагоди професійного свята Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва звернувся голова райдержадмінстрації Петро Іванишин, побажавши працівникам культури району міцного здоров’я та творчої наснаги.

Також на святі виступив голова районної ради Павло Ванджурак зазначивши, що «Косівщина багата творчими особистостями, у кожному населеному пункті є талановиті творчі колективи, які зберігають національні традиції, розвивають і відтворюють безцінні скарби нашого рідного краю. З нагоди професійного свята бажаю працівникам культури творчих успіхів у праці, міцного здоров’я, добра, благополуччя, натхнення та нових творчих здобутків!».

Продовжилось дійство врученням дипломів лауреатам районної премії імені Олекси Бахматюка.

«Сьогодні в нас є почесна місія вручення дипломів лауреатам, яким присвоєно звання лауреатів Премії імені Олекси Бахматюка  — сказав у своєму виступі голова Косівської районної ради Павло Ванджурак — У рамках реалізації заходів районної цільової програми «Розвитку та охорони Косівської мальованої кераміки» на 2018–2021 роки та відповідно до Положення про районні премії у галузі народного мистецтва і культури на здобуття Премії імені Олекси Бахматюка у 2020 році для майстрів народного мистецтва, що є носіями традицій місцевої мальованої кераміки маємо можливість відзначити майстрів, які у своїй праці досягли високого мистецького рівня».

Дипломи лауреатів районної Премії імені Олекси Бахматюка за 2020 рік вручені майстрам, які своїй творчій праці досягли визначної майстерності та відзначилися особливостями творчого стилю, примножуючи традиції у технології, формотворенні, декоруванні місцевої мальованої кераміки.

  • Диплом першого ступеня лауреата районної Премії імені Олекси Бахматюка присвоєно Заслуженому діячу мистецтва України, кераміку та мистецтвознавцю Гринюк Марії Миколаївні;
  • Диплом другого ступеня лауреата районної Премії імені Олекси Бахматюка присвоєно Заслуженому майстру народної творчості України Серьогіній Ірині Василівні;
  • Диплом третього ступеня лауреата районної Премії імені Олекси Бахматюка присвоєно Майстру художньої кераміки Чорному Миколі Орестовичу.

З словами привітання виступила заслужений діяч мистецтва України Марія Миколаївна Гринюк: «Я хочу подякувати усім, хто причетний до того, що Премія відбулася і залишається частиною поціновування нових звершень нашої творчої праці, що сприяє розвитку кераміки, як одного з елементів, що був включений до репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО та одного з елементів нематеріальної культурної спадщини Гуцульщини. Щиро зичу натхнення, міцного здоров’я і можливостей досягати нових творчих пошуків!».

На завершення заходу солісти районного будинку культури Тетяна Бойчук, Вікторія Олійнич та Анжеліка Лукинич порадували всіх присутніх своїми виступами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *