Зовнішня торгівля області товарами у січні–вересні 2020 року

Головне управління статистики інформує. Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області у січні–вересні 2020р. становили 546,7 млн.дол. США, імпорту (з урахуванням поставок до області газу природного) – 455,1 млн.дол. США. Порівняно з січнем–вереснем 2019р. обсяги експорту зменшилися на 18,5%, імпорту – на 23,9%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 91,6 млн.дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,20.

Cеред регіонів України за обсягами експорту товарів область посіла 16-17 місце, імпорту товарів (без урахування поставок газу природного) – 14 місце.

Партнерами області у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти із 111 країн світу.

Найбільші експортні поставки здійснювалися до Румунії, Польщі, Туреччини, Словаччини, Індії, Італії, Білорусі, Чехії, Китаю, Угорщини, Російської Федерації, Об’єднаних Арабських Еміратів та Німеччини. Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив 319,6 млн.дол. США, що складає 58,5% від загальнообласного обсягу експорту.

У товарній структурі експорту області значну частку обсягів займали полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, деревина і вироби з деревини, живi тварини, продукти тваринного походження, продукти рослинного походження, мінеральні продукти.

У розрахунку на одну особу населення в області експортовано товарів на 400,2 дол. США (по Україні – 837,7 дол. США), що відповідає 17 місцю серед регіонів держави.

В обсягах імпорту вагомими були надходження з Російської Федерації, Польщі, Німеччини, Румунії, Китаю, Італії, Білорусі, Угорщини, Словаччини та Литви.

З країн ЄС отримано товарів на 231,9 млн.дол. США, що складає 51% від загальнообласних обсягів імпорту.

Серед імпортних надходжень найбільшу питому вагу займали обсяги мінеральних продуктів, машин, обладнання та механізмів, електротехнічного обладнання, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості. Значними були і обсяги імпорту полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них, засобів наземного транспорту, літальних апаратів, плавучих засобів, недорогоцінних металів та виробів з них, текстильних матеріалів та текстильних виробів.

Довідки за телефоном: (0342) 53-35-17; e-mail: ifgus@ifstat.gov.ua.
Більше інформації: http://www.ifstat.gov.ua/EX_IN/EX-ZEZ.htm

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2020
При використанні інформації посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *