29 січня – День вшанування пам’яті Героїв Крут

Шановні краяни!

29 січня український народ вшановує події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху — Бій під Крутами.

Саме тоді на Чернігівщині недалеко від залізничної станції Крути, 300 молодих студентів-патріотів, вступили в нерівний бій із більшовицькими військами. Подвиг Героїв Крут для української молоді, став важливим історичним уроком та назавжди залишиться, як символ національної честі та гідності.

Михайло Грушевський у промові на могилі героїв сказав: “Ці юнаки поклали свої голови за визволення Вітчизни, і Вітчизна збереже про них вдячну пам’ять на віки вічні!”

Битва під Крутами – одна з визначальних сторінок історії України, яку ми мамо пам’ятати. Тож, нехай День Пам’яті Героїв Крут несе світло майбутнім поколінням та слугує прикладом глибокої любові і жертовності заради вільного нашого сьогодення.

Ми вшановуємо подвиг української молоді – студентів і гімназистів – які 29 січня 1918 року прийняли нерівний бій з більшовицькою навалою біля станції Крути та поклали найдорожче на вівтар свободи – власні життя.

Схиляємо голови перед тими, хто захищав державні цінності більше сто років тому, і вклоняємося Героям сьогодення, які захищають цілісність та єдність нашої держави на сході України.

Слава Україні!
Слава Героям!

З повагою
Голова Косівської районної ради Зеновій Томащук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *