Цінова ситуація на споживчому ринку в січні 2021 року

Головне управління статистики в Івано-Франківській області повідомляє. За даними Державної служби статистики, інфляція на споживчому ринку в січні 2021р. порівняно із груднем 2020р. в Україні (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м. Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях) становила 1,3%, в області – 1,2%.

У січні 2021р. приріст споживчих цін на 2,5–0,7% зафіксовано в усіх регіонах України.

На споживчому ринку області в січні 2021р. у порівнянні з груднем 2020р. ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,5%. Найбільше (на 10,6%) подорожчали яйця. На 6,4–1,0% підвищилися ціни на овочі, цукор, соняшникову олію, масло, безалкогольні напої, макаронні вироби, молоко та молочні продукти, продукти переробки зернових, яловичину, м’ясо птиці. Водночас на 1,8% подешевшала свинина.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,8%, що пов’язано з подорожчанням алкогольних напоїв на 1,0%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 4,8% відбулося в основному через підвищення тарифів на електроенергію на 36,6%, гарячу воду, опалення – на 32,5%, каналізацію – на 14,4%, водопостачання – на 9,3%. Разом з тим на 9,1% відбулося зниження цін на природний газ.

Ціни на транспорт підвищилися на 0,6% в першу чергу за рахунок подорожчання палива та мастил на 2,5%.

У сфері зв’язку ціни зросли на 1,1%, що пов’язано з підвищенням тарифів на місцевий телефонний зв’язок на 9,5%.

Подорожчання послуг освіти на 4,8% головним чином зумовлене зростанням плати за утримання дітей у дошкільних закладах на 45,0%.

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2021
При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в
Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *