Зовнішня торгівля товарами у 2020 році

Головне управління статистики інформує. Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області у 2020р. становили757,8 млн.дол. США, імпорту (з урахуванням поставок до області газу природного) – 641,4 млн.дол. США. Порівняно з 2019р. обсяги експорту зменшилися на 16,9%, імпорту – на 22,9%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 116,4 млн.дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,18.

Cеред регіонів України за обсягами експорту товарів область посіла 17 місце, імпорту товарів – 14 місце.

Партнерами області у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти із 121 країни світу.

Найбільші експортні поставки здійснювалися до Румунії, Польщі, Туреччини, Словаччини, Італії, Індії, Білорусі, Чехії, Російської Федерації, Німеччини, Угорщини, Китаю, Республіки Молдови та Об’єднаних Арабських Еміратів. Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив 449,3 млн.дол. США, що складає 59,3% від загальнообласного обсягу експорту.

У товарній структурі експорту області значну частку обсягів займали полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, деревина і вироби з деревини, живi тварини, продукти тваринного походження, продукти рослинного походження, мінеральні продукти.

У розрахунку на одну особу населення в області експортовано товарів на 555,3 дол. США (по Україні – 1178,9 дол. США), що відповідає 19 місцю серед регіонів держави.

В обсягах імпорту вагомими були надходження з Російської Федерації, Польщі, Німеччини, Китаю, Румунії, Італії, Білорусі, Угорщини, Словаччини та Литви.

З країн ЄС отримано товарів на 340,6 млн.дол. США, що складає 53,1% від загальнообласних обсягів імпорту.

Серед імпортних надходжень найбільшу питому вагу займали обсяги мінеральних продуктів, машин, обладнання та механізмів, електротехнічного обладнання, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них. Значними були і обсяги імпорту недорогоцінних металів та виробів з них, засобів наземного транспорту, літальних апаратів, плавучих засобів, текстильних матеріалів та текстильних виробів.

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2021
При використанні інформації посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.