Зовнішня торгівля товарами міст і районів області у 2020 році

Головне управління статистики в області інформує. Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області у 2020р. становили 757,8 млн.дол. США, імпорту (з урахуванням поставок до області газу природного) – 641,4 млн.дол. США. Порівняно з 2019р. обсяги експорту зменшилися на 16,9%, імпорту – на 22,9%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 116,4 млн.дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,18.

Партнерами області у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти із 121 країни світу.

Серед міст та районів області найбільша частка експорту товарів належала суб’єктам господарювання міст Калуша (41,7% загальнообласних обсягів) та Івано-Франківська (34,2%).

Вагомими були і обсяги експорту з Тисменицького (7,2%), Рожнятівського (3,9%), Долинського (3,2%) районів, м.Коломиї (1,7%), Рогатинського (1,6%) та Надвірнянського (1%) районів.

Питома вага обсягів експорту усіх інших районів становила від 0,9% у Косівському районі до 0,1% у Богородчанському та 0,03% у Тлумацькому районах.

При загальнообласному скороченні обсягів експорту товарів у порівнянні з 2019р. на 16,9%, суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності Калуського району у 1,5 раза збільшили обсяги відвантажень за межі країни (насамперед текстильних матеріалів та текстильних виробів), Коломийського – на 39,6% (продуктів рослинного походження та готових харчових продуктів), Косівського – на 21% (в основному, деревини і виробів з деревини), Верховинського – на 8,9% і Рожнятівського – на 4,7% (насамперед деревини і виробів з деревини). По м.Коломиї обсяг відвантажень за межі країни зріс на 3,4% (текстильних матеріалів та текстильних виробів), Галицькому і Снятинському районах – відповідно на 3,2% і 2,8% (деревини і виробів з деревини).

Водночас, зменшилися відвантаження товарів за межі країни, зокрема, з Тлумацького – у 3,9 раза (насамперед продуктів рослинного походження, деревини і виробів з деревини), Рогатинського – у 2,1 раза (продуктів рослинного походження) районів. Майже у півтора рази зменшили обсяги експорту суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності м.Болехова (шкур необроблених, шкір вичищених), більше, ніж на чверть – м.Калуша (в основному мінеральних продуктів) та Городенківського району (живих тварин; продуктів тваринного походження); у межах 17,7%–11,4% – Богородчанського району, м.Яремче, Долинського району; від 9,7% до 4,2% – Надвірнянського району, м.Івано-Франківська, Тисменицького району.

Найбільші обсяги надходжень з-за меж країни отримали суб’єкти господарювання міст Івано-Франківська (39,8% загальнообласних обсягів) та Калуша (39%) та Тисменицького району (7,6%). В загальнообласних обсягах імпорту частки суб’єктів м.Коломиї та Долинського району склали по 1,8%, Калуського та Рожнятівського районів – по 1,4%, Снятинського – 1,3%, Рогатинського – 1,2% районів. Питома вага надходжень до решти міст обласного значення та районів становила від 1% у Надвірнянському районі до 0,04% у Верховинському районі.

У порівнянні з 2019р. зросли на 25,4% обсяги імпорту товарів, які отримали з-за меж країни суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності Снятинського (недорогоцінних металів та виробів з них, текстильних матеріалів та текстильних виробів), на 14,8% – Косівського (полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них), на 13,9% – Долинського (насамперед, машин, обладнання та механізмів, електротехнічного обладнання та полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них) районів.

У решті міст та районів області відбулося скорочення імпортних надходжень, зокрема, у 4,2 раза до Галицького району (машин, обладнання та механізмів, електротехнічного обладнання), у 2,2 раза – до м.Болехова (шкур необроблених, шкір вичищених), на 47% – Верховинського району (засобів наземного транспорту), в межах 39,2%–29% до Рожнятівського, Тисменицького районів, м.Калуша, Богородчанського і Надвірнянського районів, в межах 27,1%–14,7% до Коломийського, Калуського, Городенківського, Тлумацького районів, м.Коломиї, від 2,2% до 0,5% – міст Івано-Франківська, Яремче та Рогатинського району.

Примітка. Інформація по містах обласного значення та районах наведена відповідно до адміністративно-територіального устрою, який діяв до набрання чинності постановою Верховної Ради України від 17 липня 2020 року №807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів».

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2021
При використанні інформації посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *