Цінова ситуація на споживчому ринку у лютому 2021 року

Головне управління статистики в Івано-Франківській області повідомляє. За даними Державної служби статистики, інфляція на споживчому ринку в лютому 2021р. порівняно із січнем 2021р. як в області, так і в Україні (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м.Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях) становила 1,0%, з початку року – 2,2% та 2,3% відповідно.

У лютому 2021р. приріст споживчих цін на 1,5–0,2% зафіксовано майже в усіх регіонах України, за винятком Закарпаття, де індекс споживчих цін склав 100,0%.

На споживчому ринку області в лютому 2021р. у порівнянні з січнем 2021р. ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,7%. Найбільше (на 7,8–4,9%) подорожчали цукор, м’ясо птиці, овочі. На 4,0–1,4% зросли ціни на маргарин, соняшникову олію, яловичину, рибу та продукти з риби, продукти переробки зернових, хліб, яйця, рис, фрукти. Водночас на 1,8–1,6% подешевшали кисломолочна продукція, сметана, масло.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,1%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 3,7%.

Зниження цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,6% відбулося в основному через здешевлення природного газу на 1,5%.

Ціни на транспорт зросли на 1,8% в першу чергу за рахунок подорожчання палива та мастил на 5,9%, проїзду в залізничному пасажирському транспорті – на 4,7%.

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2021
При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в
Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *