Статистика про материнство

Головне управління статистики інформує. Для населення Прикарпаття, як і в цілому по Україні, характерною є перевага жінок. На початок 2021 року на Івано-Франківщині проживало 717,4 тис. жінок або 52,7% наявного населення області. На кожні 100 представниць жіночої статі припадає 90 чоловіків.

Для української родини традиційно визначною є роль жінки і передусім матері. Потреба в дітях – одна із найсильніших в структурі потреб жінки.

За даними обстеження умов життя домогосподарств, 87,9% жінок у віці 15 років і старші народжували дітей, серед них дві дитини народили 53,3% жінок, одну дитину – 29,1%, три і більше – 17,6%. Середній вік матері при народженні дитини складає 27 років. Сумарний коефіцієнт народжуваності, який свідчить про те, скільки в середньому дітей народила б жінка при існуючому рівні народжуваності, становив 1,276, тобто більшість шлюбних пар в області обмежуються однією дитиною.

Як і раніше, найбільш активною дітородною групою у минулому році були жінки у віці 20–29 років, які народили майже дві третини малюків (60,4%). Найстаршою породіллею торік була 47 річна жінка, яка народила першу дитину, а наймолодшими в області зареєстровано чотири п’ятнадцятирічні породіллі.

Упродовж 2020 року в області народилося 11,8 тис. немовлят, з них 6,1 тис. (51,5%) хлопчиків і 5,7 тис. (48,5%) дівчаток. Дівчаток зазвичай народжується менше: на 100 новонароджених дівчаток припадає 107 хлопчиків. У порівнянні з 2019 роком хлопчиків народилось менше на 192, дівчаток – на 143. Протягом останніх п’яти років народжуваність зменшилась на 19,6%.

Довідково: щорічно у другу неділю травня в Україні відзначається одне з головних родинних свят – День матері. Мама – дарує життя. Мама – найдорожча у світі. Мама – людина, яка завжди буде у твоєму серці. В цей день вітаємо дорогих мам з їх святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов та відданість.

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2021
При використанні інформації посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.