Яка вона родина Івано-Франківщини?

Головне управління статистики інформує. За матеріалами вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, у 2020 році на Прикарпатті налічувалося 446,8 тис. домогосподарств або 3% від їх загальної кількості в Україні. У сільській місцевості проживають 54,4% домогосподарств області, решта – у міській. В обласному центрі мешкають 17% родин області.

Середньостатистична прикарпатська родина складається з трьох осіб, а в цілому в Україні середній розмір домогосподарства становить 2,6 особи. У країнах Європейського Союзу пересічне домогосподарство складається з 2,3 особи.

Більш чисельні сім’ї характерні для західних областей держави. Зокрема, в нашій області багаточисельні домогосподарства, у складі яких чотири і більше осіб, найбільш поширені (32,6%). За їх часткою Прикарпаття посідає четверте місце серед регіонів країни. Три особи мають у своєму складі 30,3% родин нашого краю, дві особи – 25,9%.

Майже в половини родин області (47,9%) зростають діти віком до 18 років. З їх числа 79,8% виховують одну дитину, 17,4% – двох, решта – трьох дітей і більше. Діти у віці до 3 років є у складі 15,9% сімей, 3-6 років – 19,6%, 7-13 років – 44,3%. Підлітків віком 14-17 років виховують 34,7% домогосподарств. Серед регіонів держави область посідає п’яте місце за часткою домогосподарств з дітьми.

Рівень життя домогосподарств з дітьми залежить від наявності у їх складі дорослих осіб. Дві дорослі особи є у складі 48,3% домогосподарств з дітьми, три і більше особи – у 48,8%. Проте 2,9% цих сімей утримує лише одна доросла особа.

Серед домогосподарств без дітей кожне п’яте – одинаки, з яких 81,1% – особи непрацездатного віку.

Працюючі особи, які забезпечують матеріальний добробут сімей, є у складі 75,3% родин нашого краю проти 66,6% в цілому в Україні. За цим показником область посідає четверте місце серед регіонів держави. Зокрема 40,2% сімей області має одну працюючу особу, 43,7% – двох, 16,1% – трьох і більше таких осіб. Середня кількість працюючих у розрахунку на одне домогосподарство склала 1,3 особи.

Довідково: 15 травня у всьому світі відзначають Міжнародний день сім’ї, адже сім’я, як основний елемент суспільства, була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності та розвитку.

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2021
При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.