Цінова ситуація на споживчому ринку у квітні 2021 року

Головне управління статистики в Івано-Франківській області повідомляє. За даними Державної служби статистики, інфляція на споживчому ринку у квітні 2021р. порівняно з березнем 2021р. як в області, так і в Україні (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м.Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях) становила 0,7%, з початку року – 4,6% та 4,8% відповідно.

У квітні 2021р. приріст споживчих цін на 0,2–1,3% зафіксовано в усіх регіонах України.

На споживчому ринку області у квітні п.р. порівняно з березнем п.р. ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 0,9%. Найбільше (на 11,2%) подорожчала соняшникова олія. На 7,5–1,2% підвищилися ціни на маргарин, продукти переробки зернових, м’ясо птиці, цукор, сало, рис, свинину, сметану, овочі, кисломолочну продукцію. Водночас на 2,7–0,8% подешевшали масло, риба та продукти з риби, фрукти.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,5%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 2,7%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,2% відбулося за рахунок підвищення цін на утримання та ремонт житла на 1,9% і плати за оренду житла – на 1,8%.

Ціни на транспорт у цілому знизилися на 0,6% через подешевшання автомобілів на 1,1%, палива та мастил – на 0,8%. Водночас на 0,6% подорожчав проїзд в залізничному пасажирському транспорті.

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2021
При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.