15 травня — День Європи в Україні

Шановні краяни!

Традиційно у третю суботу травня в Україні відзначається День Європи, як символ спільних цінностей, спільної історії всіх націй Європейського континенту. Цей день, безперечно, став символом єднання географічної Європи, а для України − це нагода разом із іншими європейськими народами продемонструвати свою єдність в утвердженні спільних цінностей і побачити нові перспективи розвитку в ЄС.

Історично День Європи виник 9 травня 1950 року, коли міністр закордонних справ Франції Робер Шуман з метою уникнення накопичення військової могутності і розгортання конфліктів об’єднав економічні зусилля Франції, Німеччини та низки інших європейських країн, що й забезпечило мир в Європі. Ці основи спільної справи вибудувалися в спільний «Європейський дім» у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані, де вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати День Європи.

В Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.

Вітаю усіх українців з Днем Європи і від щирого серця бажаю міцного здоров`я, щастя, добробуту, родинного затишку, миру та надії на краще майбутнє нашої держави!

З повагою
Голова Косівської районної ради Зеновій Томащук

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.