У Косові презентували новий транскордонний проєкт

4 червня 2021 року у малому залі адміністративної будівлі Косівської районної ради відбулася презентація нового транскордонного проєкту «Фестиваль – стала ініціатива та ефективний інструмент промоції історичної та культурної спадщини в прикордонних регіонах України та Польщі», що буде впроваджуватися на території Косівського району у другій половині 2021 року у рамках ЄІС Програми Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.

У презентації даного проекту взяли участь представники ГО «Прикарпатська Інформаційна Корпорація» (Головний бенефіціар проєкту), керівництво та депутати Косівської районної ради, представники Косівської та Космацької територіальних громад та всі, хто цікавиться збереженням і розвитком історико-культурної спадщини краю.

Косівщина є привабливою для відпочинку, цікава у сферах зеленого туризму і спорту. Це один з наймальовничіших куточків Гуцульщини. Своєрідність цього краю, народні ремесла, невичерпні багатства фольклору, традиційна побутова культура завжди притягали до себе численних туристів не лише з України, а й з багатьох іноземних країн. Тому для популяризації туристичного потенціалу регіону та місцевих ремесел, задля збереження їх унікальності було задумано і підготовлено до участі у конкурсному відборі ще один транскордонний проєкт, який повинен розкрити економічний потенціал культурної спадщини, місцевих традицій та промислів, які часто є недооціненими.

Партнерами у даному проекті виступають Косівська районна рада та Гміна Соліна (Підкарпатське воєводство, Республіка Польща). До слова, гміна Соліна не випадково була запрошена до участі в даному проєкті. Відповідна прикордонна територія має ряд спільних з Косівщиною соціально-економічних ознак: відсутність будь-якого виробництва, невелика кількість населення (5000 осіб), розвиток зосереджений виключно навколо туризму (саме тут розташоване найбільше водосховище Польщі – озеро Соліна).

Фото: ПІК

Метою нового транскордонного проєкту є популяризація культурної спадщини на регіональному та місцевому рівні через організацію ряду підготовчих, промоційних заходів. Їх підсумком стане проведення у вересні місяці цього року «Фестивалю сирних коників» у місті Косові.

Даний проєкт є одним з 26 серед тих, які були відібрані в рамках третього конкурсного набору Програми Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.

Ключові проєктні заходи передбачають: організацію спільно з представниками Соліни круглого столу із залученням польських та українських експертів для опрацювання та розробки бізнес-моделі фестивалю. Важливим та інноваційним елементом у даному контексті буде врахування рекомендацій Орхуської моделі сталості*. Також буде сформовано та видано посібник, який стане елементом промоції культурного потенціалу Карпатського регіону та майданчиком для обміну знаннями і досвідом. Будуть підготовлені інформаційні буклети, спрямовані на популяризацію нових туристичних продуктів на прикордонній території. Передбачено два ознайомчих візити: косівської делегації до Польщі і поляків на Косівщину.

Таким чином, Косівщина отримала ще один транскордонний проєкт «Фестиваль – стала ініціатива та ефективний інструмент промоції історичної та культурної спадщини в прикордонних регіонах України та Польщі», який покликаний формувати позитивний імідж регіону, посилити туристичну інфраструктуру, задовольняти культурні, освітні, мистецькі потреби жителів і гостей краю, забезпечити ще одну сходинку у формуванні сприятливого середовища для реалізації нових проєктів.

*Орхуська модель сталості була розроблена для датського м. Орхус з урахуванням Цілей сталого розвитку ООН. Ця модель допомагає культурним проектам та культурним операторам здійснити перехід до більш сталого розвитку, тобто реалізовувати культурні проекти з мінімальним негативним впливом на довкілля та мінімальними негативними наслідками для майбутніх поколінь.

Концепція та дорожня карта проведення публічних заходів відповідно до Орхуської моделі сталості для Косівського району також розробляється і буде найближчим часом презентована у рамках проєкту «Світ карпатських розет – заходи із збереження унікальності культури Карпат».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *