1 січня — 113 річниця від дня народження Степана Бандери

1 січня 2022 року відзначається 113 річниця від дня народження голови Проводу Організації Українських Націоналістів, Героя України — Степана Бандери.

Степан Андрійович Бандера (01. 01. 1909, с. Старий Угринів, нині Калуського району Івано-Франківської області – 15. 10. 1959, Мюнхен) – один з головних ідеологів боротьби за незалежність України першої половини ХХ століття, символ національно-визвольного руху.

У червні 1941 року керівництво крила ОУН, що було під орудою Бандери, проголосило у Львові Українську державу. Але оскільки нацистська Німеччина вже окупувала ці землі, Бандера був заарештований і провів три роки в німецьких тюрмах і таборах.

З наближенням радянських військ у 1944-му році Степан Бандера знову очолив ОУН і залишався її керівником до останніх днів.. 15.10.1959 року в Мюнхені агент КДБ Б. Сташинський пострілом із спеціально виготовленого пістолету (стріляв ампулами з ціаністим калієм) вбив Провідника ОУН. Степан Бандера є автором декількох праць, в яких ґрунтовно розроблено теологічні і теоретичні засади українського націоналізму, зокрема “Перспективи Української Національної Революції” (1958) та інші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *