Цінова ситуація на споживчому ринку у січні 2022 року

Головне управління статистики в Івано-Франківській області повідомляє. За даними Державної служби статистики України, інфляція на споживчому ринку у січні 2022р. порівняно із груднем 2021р. в області становила 1,4%, в Україні (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м.Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях) – 1,3%.

У січні 2022р. приріст споживчих цін на 0,5–2,0% зафіксовано в усіх регіонах України.

На споживчому ринку області у січні 2022р. порівняно з попереднім місяцем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,4%. Найбільше (на 20,6%) подорожчали овочі. На 7,5–1,6% підвищилися ціни на маргарин, яйця, масло, сири, м’ясо птиці, рис, фрукти, рибу та продукти з риби. Водночас на 4,9–1,2% подешевшали соняшникова олія, цукор, продукти переробки зернових.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 2,0%, що пов’язано з подорожчанням алкогольних напоїв на 2,9%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,7% відбулося в основному через підвищення тарифів на каналізацію на 11,9%, водопостачання – на 11,7%.

Ціни на транспорт зросли на 2,1% в першу чергу за рахунок подорожчання проїзду в залізничному пасажирському транспорті на 4,8%, палива та мастил – на 4,1%.

У сфері зв’язку ціни зросли на 1,5%, що пов’язано з підвищенням тарифів на місцевий телефонний зв’язок на 14,6%.

Подорожчання послуг освіти на 2,6% головним чином зумовлено зростанням плати за утримання дітей у дошкільних закладах на 31,0%.

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2022
При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *