Відбулася XI сесія Косівської районної ради

Минулої п’ятниці, 3 червня, відбулося засідання XI сесії Косівської районної ради. Його вів голова ради Зеновій Томащук.

Депутати розглянули ряд питань про передачу об’єктів нерухомого майна із власності територіальних громад району у власність Косівської громади. Йдеться про цілісний майновий комплекс КНП «Косівський фтизіопульмонологічний диспансер», два верхніх поверхи і частину першого (частина уже належить Косівській міській раді) адміністративного будинку, так званого Білого дому; а також дві будівлі на території колишнього ВХО «Гуцульщина»: в одній розташований Косівський рятувальний загін, у другій — буде Центр карпатської культури.

Центр — амбітний мистецько-культурний задум, який втілюють у життя у рамках реалізації проєкту Програми транскордонного співробітництва, що фінансується Європейським Союзом. Для реконструкції цієї споруди виділяють також кошти з державного, обласного, районного і міського бюджетів — у вигляді співфінансування. Загалом йдеться про суми з шістьма нулями. За минулих кілька років зроблено чимало — стан готовності цього об’єкта сягає 75 відсотків.

Передача майна від району містові — не є сеансом небувалої щедрості, а пов’язана з реформою місцевого самоврядування в Україні. Тепер функції і повноваження районних рад, як і джерела їхніх доходів, зведено до мінімуму. Районна рада не має фінансової потенції завершити будівництво Центру та утримати вже діючі комунальні об’єкти.

Основна повнота влади та місцеві доходи сьогодні зосереджуються у територіальних громадах.

Депутати також заслухали звіт про виконання районного бюджету за минулий рік та внесли змінити до цьогорічного районного бюджету. Доповідала у цьому питанні начальниця відділу фінансів райдержадміністрації Світлана Козак.

У роботі сесії брали також участь голова райдержадміністрації — начальник районної військової адміністрації Наталія Кучма і депутат обласної ради Оксана Мельниченко.

Аліса Мудрицька.
«Гуцульський край», №23, 10.06.2022 року

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *